Вчені б'ють на сполох. Вимирання бджіл в даний час зафіксовано в різних частинах планети. Біологи прокоментували ситуацію і розповіли, до чого це призведе, якщо нічого не змінити.

На запитання журналістів відповідав вчений з Волгограда Вадим Салагаєв. За словами фахівця, основною причиною масової загибелі бджіл є використання хімікатів при обробці полів. Фермери заради порятунку врожаю застосовують пестициди, що знищують комах.

Від цих речовин у великих кількостях гинуть бджоли. В Росії їх число знизилося на 40%, а в США диких на 90%, а домашніх на 80%. Якщо ситуація не зміниться кардинальним чином, то через 17 років на Землі зникнуть бджоли. Комахи перестануть запилювати сільськогосподарські культури. В результаті на планеті настане голод.

Американський вчений Пол Карадонна називає головною причиною загибелі бджіл глобальне потепління клімату. Салагаев категорично не згоден зі своїм колегою з США.

Популярні новини зараз
Нові правила військового обліку: українців штрафуватимуть без їхнього відома ПриватБанк скасував плату за важливу послугу: до кінця року не візьмуть жодної копійки Гороскоп на тиждень 6-12 травня для всіх знаків Зодіаку: труднощі Близнюків, союзники Скорпіона та успіхи Риб Подорожчає не лише електроенергія: комуналка стане непідйомною ношею
Показати ще

Біолог зазначає, що продажами отрутохімікатів займаються транснаціональні корпорації (ТНК). Їм вигідно платити гроші псевдоспеціалістам за подібні заяви, адже інакше люди відмовляться від їхньої продукції, і вони понесуть збитки.

Керівники ТНК не хочуть, щоб фермери знали про справжню причину загибелі бджіл. Тому вони не шкодують грошей на "британських вчених", що поширюють завідомо неправдиві відомості. Біолог зауважив, що існують безпечні біологічні методи, щоб позбутися від шкідників і зберегти врожай. Саме ними і потрібно користуватися при обробці полів.

Нагадаємо, біологам вдалося з'ясувати, що медоносні бджоли почали інакше реагувати на хімікати небезпечні для їх життя. В ході експерименту виявилося, що бджоли більш охоче їдять цукровий сироп, що містить отруту, ніж простий сироп. Збір отруєного нектару може завдати шкоди всьому вулику, у разі попадання його в мед.

Як повідомляв портал "Знай.uа", комахи в цілому і бджоли зокрема вражають наші уявлення про те, на що здатний їх крихітний мозок, який складається менше ніж з сотні мільйонів клітин. Нещодавно дотепні експерименти австралійських вчених показали, що бджоли усвідомлюють концепцію нуля, навіть діти освоюють далеко не відразу, — і розуміють його положення в ряду інших чисел.

Також "Знай.uа" писав, практично кожна жива істота захищає себе зубами. Кілька земних представників, зустріч з якими принесе неприємність.