Незважаючи на досить екстремальні умови, на Венері все ж може існувати життя. До такого висновку прийшли вчені з Університету Вісконсіна, проаналізувавши супутникові знімки Венери і спектри поглинання, повідомляє Science Daily.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися
Спроб знайти життя на Венері практично не роблять через вкрай екстремальні умови на планеті. Нагадаємо, що Венер покрита щільними хмарами, з-за чого виникає парниковий ефект і температура на поверхні перевищує 450º за Цельсієм, а сама атмосфера складається з вуглекислого газу і сірчаної кислоти.
Вчені припустили, що життя слід шукати не на поверхні Венери, а на великій висоті у верхніх шарах атмосфери, оскільки саме там температура близько 60 ° за Цельсієм), є пари води, а також сполуки сірки і вуглекислий газ.
"Венера залишалася потенційно населеної протягом щонайменше 2 млрд років після її формування, що набагато довше, ніж вода продовжувала існувати на Марсі, де ми сьогодні шукаємо життя. Життя цілком могла виникнути на Венері і адаптуватися до нових умов", – заявив один з авторів дослідження.
Раніше портал "Знай.uа" повідомив, що канадські вчені провели досліди, для розгадки популярної загадки про курку і яйце. Варто відзначити, що дана головоломка хвилює уми людства вже досить давно.
Нещодавно дослідники змогли зрозуміти, як курча вибирається з яйця, яке досить міцне і здатне витримати потрійну масу тіла курки.
На думку фахівців, яєчна шкаралупа розділяється на три шари наноструктур, що відрізняються різними рівнями міцності, еластичності та інших механічних властивостей, при цьому дані структури змінюються паралельно збільшенню розміру і маси зародка. На той момент, коли курча готовий вийти з яйця ці структури втрачають свою міцність настільки, що розбити шкаралупу не становить для нього великої складності.