Аналіз даних, отриманих з медичних установ, показав, що пік смертності серед важких хворих припадає на 4 годину ранку. Лікарі довго не могли пояснити загадку ранкових смертей.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяТа виявляється, її розгадав ще в 1950-і рр один з основоположників медицини критичних станів професор Анатолій Зильбер.
Щоб смертність в його відділенні скоротилася в кілька разів, Зильбер щодня приїжджав до лікарні задовго до початку робочого дня. Цій звичці він не зраджує досі - 87-річний професор в республіканській лікарні Карелії завжди з 4 години ранку.
"Спостерігаючи за хворими, я зрозумів, що через зміни геомагнітної обстановки в цей час у всіх людей відзначається нестабільність життєвих функцій (дихання, серцебиття і т. д.). Здорові цього не помічають, а люди, що знаходяться в критичному стані, йдуть з життя. Щоб не допустити цього, ми стали призначати таким пацієнтам профілактичну терапію вранці в 3.00-3.30. Трохи змінивши графік роботи лікарів і медсестер, ми змогли знизити смертність в кілька разів", - розповів професор в інтерв'ю "АФ".
Скільки людей він повернув з того світу, Анатолій Зильбер не знає, проте першого врятованого пам'ятає добре:
"У пацієнта після важкої операції сталася зупинка серця. Після прямого масажу серця, щоб прибрати фібріляцію, яка загрожувала життю, я скористався тим, що в палаті підвернулася під руку. Це виявився шнур від настільної лампи. Взяв два дроти, встромив їх у мережу, торкнувся голими кінцями серця - і воно запрацювало в нормальному режимі".
Хворий не лише вижив, а й через багато років після свого воскресіння надіслав Анатолію Петровичу лист з проханням видати йому довідку, що він ... дійсно помер на руках у лікаря в 1958-му. Виявилося, що місцеві лікарі при черговому огляді зі словами " ти здоровий як бик, досить придурюватись" хотіли зняти з нього інвалідність.
Нагадаємо, вчені виміряли швидкість смерті - дослідники зареєстрували час, з яким життя покидаж тіло людини.
Як повідомляв портал "Знай.ua", вчені дізналися, куди йде молодість і як її повернути
Також "Знай.ua" писав, вчені розповіли, що призводить до втрати зору.