Проблема уповільнення старіння стає однією з найбільш важливих тем у сучасній медичній науці. Безліч дослідницьких колективів працюють над різними варіантами вирішення цього питання. Ймовірно, скоро ми станемо свідками конкуренції різних теорій і методів у цій галузі. Перші великі суперечки відбуваються вже зараз. Як повідомляють російські ЗМІ, фахівці компанії Gero виступили з критикою недавньої заяви американських колег, що стосувалася принципової неможливості уповільнення старіння.

Представники Gero стверджують, що при розробці теорії про неможливість уповільнити старіння не були враховані результати досліджень "пренебрежимо старіючих" ссавців наприклад, кажанів або голих землекопів. Ці тварини не безсмертні, але ймовірність їх смерті не залежить від віку, принаймні, дуже багато років. Ці тварини мають принципово інший спосіб старіння, ніж лабораторні організми, що використовуються в якості дослідних моделей.

Останні дослідження говорять про те, що у організмів людських розмірів старіння більше пов'язано з запрограмованими процесами, ніж з результатами отриманих за життя ушкоджень. А значить, певні ділянки геному можна перепрограмувати. Сьогоднішні терапії, що уповільнюють старіння, здатні продовжити життя людини в середньому на 10 років. Це еквівалентно ефекту здорового способу життя, гідних умов праці та сприятливої екології. Однак це середній імовірнісний показник, так як низка захворювань може виникнути незважаючи на спосіб життя. Тим не менш в умовах бурхливого розвитку медичних технологій зайві 10 років можуть дозволити людині дожити до появи більш передових методик.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про вплив голодування на старіння

Популярні новини зараз
ПриватБанк без розбору блокує платежі українців: покупки перетворилися на "лотерею" Один день – 1 гривня: "Київстар" підказав як користуватися послугами майже задарма Фруктів не наїмося: який дефіцит чекає Україну Доїхати на роботу і назад – вже не по кишені: проїзд у маршрутках дорожчає
Показати ще