На Землі щонайменше два мільярди людей не мають доступу до питної води, і вона стає ще більшим дефіцитом, ніж раніше. Припускають, що до 2050 року ця кількість може зрости до 50%.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЗ огляду на те, що кількість населення планети різко зростає (на 83 мільйони чоловік тільки протягом минулого року), а ресурси води обмежені, то зовсім скоро ми відчуємо нестачу й на собі.
Зневоднення планети
Експерти склали список країн, де в наявності дефіцит питної води. На першому місці опинилася Індія. Уряд країни поліпшив водопостачання сільських районів, але 163 мільйони жителів все ще потребують допомоги.
На другому місці – Ефіопія, де нестачу води відчуває 61 мільйон чоловік, хоча і там ситуація змінилася на краще з 2000 року. Також в десятку країн увійшли, у напрямку зниження, Нігерія, Китай, Конго, Індонезія, Танзанія, Уганда, Пакистан і Кенія.
Цікаво, що основні запаси прісною води застосовують у сільському господарстві: наприклад, для зрошення полів, розведення худоби, риби і водних рослин. Останні кілька десятків почали забирати значно менше рідини з річок, озер і підземних джерел, але це не допомагає. Вчені натякають: у природі все взаємопов'язано, і якщо встановити греблю на річці, то нижче за течією стане неможливо ловити рибу.
У найближчому майбутньому енергетика споживатиме все більше і більше води, поновити запаси допоможуть проекти на зразок альтернативних джерел, але прибравши одну проблему, вони створять іншу. Наприклад, вирощування культур для біопалива може вимагати додаткової кількості прісної вологи.
Не останню роль грають і кліматичні зміни. Мова йде не тільки про глобальне потепління, а й природні аномалії взагалі. Стане іншою циркуляція водно-повітряних потоків на планеті, тобто автоматично збільшаться частоти засух і повеней, а значить – вода буде надходити в місця, де її і так в надлишку, і залишати посушливі райони.
Цього року тотальна посуха ледь не спіткала Кейптаун (Південна Африка). Місцева влада заявила, що подача води повністю припиниться, дивом вдалося уникнути кризи – зменшили частоту поливу сільськогосподарських культур. Але цей випадок тільки перший у списку багатьох, котрі послідують згодом до 2050 року.
Навіть скромні підрахунки свідчать: 3,5 – 4,4 мільярда людей будуть відчувати дефіцит питної води, з них близько мільярда –мешканці міст. Максимальному ризику піддається Лос-Анджелес – вчені вважають, що його населення буде зростати навіть після осушення водних джерел. На другому місці – індійський Джайпур, на третьому – найбільше місто Танзанії Дар-ес-Салам.
Екологи радять дотримуватися умов Паризької угоди щодо клімату може врятувати 60 мільйонів жителів Азії від водної кризи. В свою чергу влада повинна підготуватися до можливої нестачі води і знайти способи її економити.
Дивіться: проблема забруднення та нестача питної води
Нагадаємо, вчені відреставрували карту Колумба.
Як повідомляв Знай.ua, на південному і північному полюсах Місяця знайшли замерзлу воду.
Також Знай.ua писав, спеціалісти знайшли ще одну ймовірну причину виникнення раку легенів.