Біологам вдалося з'ясувати, що медоносні бджоли почали інакше реагувати на хімікати небезпечні для їх життя. В ході експерименту виявилося, що бджоли більш охоче їдять цукровий сироп, що містить отруту, ніж простий сироп. Збір отруєного нектару може завдати шкоди всьому вулику, у разі попадання його в мед. Як повідомляє видання The International Business Times, точний вплив більшості інсектицидів на бджіл досі залишається невивченим, що може завдати значної шкоди всьому сільському господарству.

Під час останнього дослідження бджолам запропонували звичайний цукровий сироп, а також солодку суміш, поєднану з кількома фунгіцидами та гербіцидами в різних концентраціях. Також були сполуки, що містять цукрову воду, змішану з природними хімікатами. На додаток до хлоратолонилу, бджолам подобався натуральний хімікат під назвою кверцетин, що міститься в багатьох джерелах їх їжі і несе користь для здоров'я.

"В нектарі є кверцетин, в пилку є кверцетин, він є своєрідним сигналом, який бджоли використовують для розпізнавання їжі", - повідомила дослідниця Мей Беренбаум з Іллінойського університету, США. Незважаючи на те, що польові бджоли можуть винюхати потенційно небезпечні хімічні речовини, вони позитивно класифікують хімікати, використовувані в сільському господарстві. Це може пояснюватися тим, що бджоли стали сприймати хімікати як новий вид їжі, яку вони можуть збирати під час дефіциту.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про відміну бджолиного апокаліпсису

Популярні новини зараз
путін може вбити Олександра Лукашенка через війну в Україні, які сценарії розглядають у Кремлі Євген Кошовий та Олександр Пікалов з "Квартал 95" зустріли путіна копняками: "Що ти зириш? Виходь, х*йло" Володимир Зеленський згадав загиблого друга з "Кварталу 95": "Дайте смердючої дешевої горілки" Надя Дорофєєва показала як розважається з новим обранцем, в Мережу попали фото: "Так швидко, після розлучення"
Показати ще