Міжнародна група вчених з Університету Торонто провела серію досліджень, в результаті яких зуміла нарешті з'ясувати, як пов'язані між собою запахи і спогади, і чому проходячи повз випадкового кафе або вловлюючи запах парфумів перехожого нас відносить на багато місяців або навіть років назад.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяНа сторінках Naked science дослідники написали, що в подальшому планують використовувати нові знання для діагностики хвороби Альцгеймера на ранніх стадіях.
Так, вчені заявляють, що процес формування спогадів пов'язаний з роботою переднього нюхового ядра і гіппокампа, який відповідає за об'єднання спогадів, а також їхній перехід з короткочасної пам'яті у довгострокову. Він також відповідає за просторову пам'ять, тобто зберігає дані, що дозволяють орієнтуватися в просторі.
Дослідники використовували схильність мишей ретельно принюхуватися до незнайомих ароматів і майже не звертати уваги на звичні запахи. Після того, як піддослідні забувають певний запах, він знову починає їх цікавити.
В ході декількох експериментів мишей садили в клітини, де стояли ємності з різними ароматизаторами: запахами часнику, банана, кави та інших продуктів. На першому етапі миша опинялася у клітці з двома ємностями з різними запахами, потім її відправляли в середовище з двома однаковими зразками. Гризуни, у яких дослідники штучно "відключили" нервові шляхи, що з'єднують нюхові ядра і гіпокамп, вивчали обидва дубльованих запахи однаково довго - вони просто не запам'ятовували перший зразок. Контрольна група мишей швидко виявляла повтор і особливо не цікавилася другим контейнером.
Під час наступних етапів тварин цікавила не тільки новизна запаху, але і зміни в положенні однієї з ємностей або ж інша послідовність контейнерів в клітці. Разом з тим миші з пошкодженими зв'язками між ядром і гіппокампом як і раніше не помічали різниці між новою і старою обстановкою.
Нагадаємо, що вчені-генетики пропонують міняти набір ДНК дитини прямо в утробі матері.
Як повідомляв портал Знай.uа, в генах закладено, який у дитини буде колір очей, волосся, рівень інтелекту, ступінь емоційності, але, крім всього, в його генетичному коді закладені і захворювання.
Також портал Знай.uа писав, що люди будуть жити довше завдяки мобільним генетичним сканерам, свинячим органам, синтезованим клітинам мозку і багатьом іншим інноваціям, які зараз здаються нам недосяжними.