Вчені виявили цікавий факт. Виявляється, синиці спілкуються між собою власною "мовою", в якої навіть є строго визначений "синтаксис".

Йдеться про східну синицю (Parus minor), яка водиться в Японії і на російському Далекому Сході, пише журнал Current Biology.

Група вчених на чолі з японським біологом Тошітакою Сузукі поспостерігали за птахами і виявили, що синиці, подібно людям, використовують певним чином складені фрази для передавання інформації.

Наприклад, про наближення небезпечного хижака птахи попереджають криком АВС-D. При цьому АВС означає "небезпека", а D - клич, який привертає увагу всіх членів зграї.

Фахівці записали крик птахів і програвали його піддослідним синицям. І, дійсно, пернаті демонстрували переляк і збивалися до купи.

Популярні новини зараз
Коли скасують графіки відключення світла: хто та як формував черги Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування Пенсіонери ВПО можуть отримати солідну надбавку: що для цього потрібно Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання
Показати ще

Водночас, коли вчені переставили звуки місцями - як D-ABC - синиці ніяк не відреагували.

Таким чином, Сузукі зробив висновок, що у цього виду птахів є власний "синтаксис", на кшталт людського, без якого інформацію передати неможливо.

Як раніше повідомляв інформаційний портал "Знай.ua", палеонтологи натрапили на останки суперхижака.

СохранитьСохранить