Вчені Національного центру наукових досліджень у Франції знайшли ще один спосіб продовжити життя.

Дослідники заявили, що на це впливає зменшення кількості калорій в щоденному раціоні. Експеримент проводили на тваринах. Зокрема, навіть на лемурах.

Калорійність їх корму була скорочена на 30 відсотків протягом 10 років. Дослідну групу, де сиділи на дієті, порівнювали з контрольною групою, в якій лемури харчувалися звичайним кормом.

Виявилося, що у перших тривалість життя збільшилася на 50%. Третина тварин, обмежених у споживанні калорій, була все ще жива, коли останній лемур з другої групи помер у віці 11,3 року. У середньому, примати контрольної групи доживали до 6,4 року, а дослідної — до 9,6 року.

Популярні новини зараз
Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять Ощадбанк скасував обмеження для власників карток: що стане безкоштовним Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всім
Показати ще

Позитивний ефект супроводжувався зниженням частоти таких вікових захворювань, як рак і діабет, а також збереженням фізичної активності і когнітивних здібностей.

Раніше портал "Знай.uа" повідомив, що вчені підвели підсумки, які ж із сучасних істот здатні на чудеса існування, відкриваються після впадіння в кріптобіоза. Також вони припустили, наскільки ймовірно ввести в нього людини.

Відомо, що ще у XVIII столітті вчений Антоні ван Левенгук доповів Королівського суспільства в Лондоні про існування мікроскопічних істот, які висихали без вологи, однак при контакті з водою знову оживали. З цього і почалося вивчення одного з найбільш дивних явищ в біології, що навіть через три сотні років залишається незрозумілим.

Стан це називали анабіозом. В останні десятиліття, правда, в біології більш міцно закріпився термін "кріптобіоза". Організм в цьому стані не подає видимих ознак життя, а обмін речовин практично неможливо зафіксувати. Щоб увійти в цей стан, організм повинен опинитися в несумісних з життям умовах: без кисню, води і тепла.