Люди, які сплять більше дев’яти годин поспіль, ризикують частіше побачити страшні сни і проснутися від нічних кошмарів.

До такого висновку прийшли вчені з Оксфорда, опитавши 846 добровольців, передає Naked Sсience. За мету вони ставили пошук найбільш поширеної причини страшних сновидінь.

В ході онлайн-опитування експерти створили "шкалу тяжкості кошмарів", що включала себе питання про частоту кошмарних снів протягом останніх двох тижнів, про те, наскільки страшними були сни і в якій мірі вони заважали людині зосередитися на справах удень. Автори експерименту також використали існуючу шкалу депресії, тривожності і стресу DASS. Всіх добровольців проанкетували на предмет наявності посттравматичного стресового розладу.

Результати опитування показали, що найчастіше нічні кошмари супроводжують високий рівень тривожності, а також деперсоналізацію і галюцинації.

Проте найбільше вчених здивував саме зв'язок між кошмарами і більшою тривалістю сну. Він зберігався незалежно від рівня стресу в житті і наявності посттравматичного стресового розладу.

Популярні новини зараз

Оля Полякова показала переможця Маски: хто ховався під образом "Сонця"

Арсен Мірзоян показав свою "подружку", і це не Тоня Матвієнко

Наталія Могилевська показала обличчя без фотошопу і заплутала навіть відданих шанувальників

Тіна Кароль осоромилася просто на сцені: сукня злетіла з пишних грудей

Показати ще

Фахівці припускають, що довгий сон автоматично збільшує кількість і тривалість циклів фази швидкого сну, а саме в ході останніх циклів цієї фази людина і бачить сни, які найбільше запам’ятовуються.

Як писав інформаційний портал "Знай.ua", вчені назвали головну причину безсоння у людей похилого віку.