Наукові співробітники Національного університету Австралії Канберрі заявили, що прямоходячи люди, перші представники нашого роду, програли конкурентну боротьбу своїм нащадкам через "лінощі" – нездатності виготовляти складні знаряддя праці. Про це пишуть антропологи, що опублікували статтю в журналі PLoS One.


Перші представники нашого роду не вкладали великих зусиль при виготовленні знарядь праці. Такий висновок був зроблений на основі вивчення матеріалів розкопок на місці однієї із стоянок Homo erectus в Саудівській Аравії, де жили перші люди, що залишили Африку.

"Вони виготовляли знаряддя праці з перших ліпших каменів, які вони знаходили на своїх стоянках, що зовсім не схоже на більш давніх Homo, які цілеспрямовано шукали якісну сировину для своїх інструментів", - розповів один з фахівців Національного університету Австралії Канберрі.


"Зовсім не схоже, що ці люди сильно напружувалися з якого-небудь приводу. Вони виготовляли знаряддя праці з перших ліпших каменів, які вони знаходили у на своїх стоянках, що зовсім не схоже на більш давніх Homo, цілеспрямовано шукали якісну сировину для своїх інструментів", — розповідає Кері Шиптон (Ceri Shipton).

З'ясувалося, що наші предки використовували більш важкі для обробки каміння для виготовлення знарядь праці, при тому що на незначній відстані знаходилася гора з більш простим матеріалом. Але замість неї вони брали той, що знаходився ближче до поселення. Ці камені, як правило, вимивалися річками з гір на рівнини, де жили люди.

Популярні новини зараз
На державу не розраховуйте: українцям радять подбати про пенсію самотужки Чоловіків випускатимуть за кордон за новими правилами: що зміниться з листопада Гороскоп на тиждень 4-10 листопада для всіх знаків Зодіаку: пригоди Овнів, лікарні Близнюків та пік Скорпіонів Тарифний нокаут у листопаді: подорожчають одразу дві платіжки
Показати ще

При цьому, чим ближче поселення було до води, тим більшими були знаряддя праці, і навпаки. Це наштовхнуло вчених на думку, що прямоходячи люди не особливо витрачали сили і час на пошук матеріалів, їх оброблення і виготовлення з них тих чи інших предметів.

Їх лінь і консерватизм, по всій видимості, послужили причиною вимирання цієї групи Homo erectus в той час, коли Аравія почала перетворюватись на пустелю, — наводить висновок антрополога Кері Шиптона журнал PLoS One.

Нагадаємо, вчені дуже довго шукали причини вимирання мамонтів – найвеличніших створінь і ось, відповідь знайдено.

Як повідомляв портал "Знай.uа", на північному сході Китаю в районі гір Малий Хінган археологи виявили наскальний живопис віком 12 тис. років.

Також "Знай.uа" писав, дослідники з Технологічного інституту Джорджії (США) назвали найшвидшу істота планети.