Виявлені унікальні скам'янілості черепахи з відсутнім панциром. Вони були знайдені в скельних породах провінції Гуйчжоу, що на південному заході Китаю. Відзначається, що скам'янілості перебували в шарі, який утворився близько 228 мільйонів років тому.

Судячи з того, який скелет був у тварини, його тулуб досягала в довжину близько півметра і закінчувалося хвостом в два рази довше тіла. Також у неї був відсутній спинний щит і пластрон на животі. Замість панцира у черепахи були широкі плоскі спинні ребра і беззубий дзьоб.

Раніше дослідникам вже вдавалося знаходити останки древніх черепах. У більш пізніх типів плазунів Pappochelys гоѕіпае, які жили близько 240 мільйонів років тому, вже була броня на животі, яку утворювали ребра, а також кісткові пластини на спині, які представляли собою прототип панцира.

Новому виду вже встигли дати назву - Eorhynchochelys sinensis, що можна перекласти, як "найдавніша черепаха з дзьобом з Китаю". Експерти припускають, що виявлений вид міг мешкати на мілководді і годуватись не тільки на воді, але і на суші. Великі кігті на лапах говорять про те, що тварина могла прекрасно рити землю, а тому жила на суші. Її останки, однак, виявили в морських відкладах.

Популярні новини зараз
Якщо на гривню більше – субсидію не отримаєте. Який дохід повинен бути для пільги Українців поставили у жорсткі рамки: почнуть обмежувати В українців залишилося кілька годин: дзеркальна дата 24.04.2024 допоможе вам виконати бажане, правила Перерахунок пенсій з 1 травня: чого чекати стареньким
Показати ще

Раніше повідомлялося, що в Китаї археологи з Лестерського і Оксфордського університетів, а також Університету Юньнань виявили скам'янілі останки представників роду канцеллоївід, які мешкали на Землі 540 мільйонів років тому. Про це повідомляє Naked Science.

Як стало відомо, скам'янілості віднесли до нового виду Allonnia nuda, вони дають уявлення про те, як виглядали древні тварини.

"У довжину істоти досягали 50 сантиметрів і вони володіли рідкісними крихітними шипами, що позаростали вздовж трубчастого тіла. На думку дослідників, представники цього виду демонструють закономірності розвитку, які пов'язують їх з сучасним типом водних багатоклітинних тварин - губками", - йдеться в матеріалі.

Нагадаємо, живі релікти: 10 древніх істот, які все ще існують.

Як повідомляв Знай.ua, в окупованому Криму під час розкопок некрополя Киз-Аул археологи виявили масове поховання людей часів Хазарського каганату.

Також Знай.ua писав, 15 доказів того, що під водою – найстрашніше місце на Землі.