Вчені Кембриджського університету знайшли спосіб загальмувати передчасне старіння у хворих на синдром Хатчінсона-Гілфорда (прогерією).
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро це повідомляється в прес-релізі на MedicalXpress.
Прогерія - рідкісне спадкове захворювання, яке виникає через мутації в гені, що кодує білок Lamin A. Білок бере участь у формуванні ядерної оболонки і упаковці ДНК всередині клітинного ядра. Дефект в гені призводить до накопичення ушкоджень в геномі і порушення ділення (реплікації) клітини. В результаті у пацієнтів спостерігаються ознаки передчасного старіння, а смерть настає в середньому в 13 років.
Дослідники виявили, що придушення активності ферменту N-ацетилтрансферази 10 (NAT10) за допомогою ремоделіна призводить до збільшення тривалості життя у гризунів зі станом, аналогічним синдрому Хатчінсона-Гілфорда у людини.
У березні 2018 року вчені Сент-Луісского університету в США розкрили механізм швидкого старіння клітин у дітей, хворих прогерією. Виявилося, що вітамін D здатний поліпшити стан клітини, омолоджуючи її. Він блокує активацію інтерферону, що викликає запалення, і зменшує реплікаційний стрес. Варто відзначити, що раніше американські вчені попередили про небезпеку частого прийняття душу або ванни.
Фахівці уточнили, що не приймати душ тижнями шкідливо для здоров'я, але митися частіше, ніж раз в день – не менш небезпечно.
Сорана Сегал-Морер із США спільно з іншими медиками розповіла про небезпеку душа. Дослідники з'ясували, що приймати водні процедури частіше, ніж один раз на день, шкідливо для здоров'я. Душ з застосуванням мила твердих сортів веде до сухості шкіри і розвитку хвороб, пов'язаних з цією проблемою.
Експерти попереджають, що від екземи любителів водних процедур не врятують навіть щадні засоби для миття. Разом з водою змивається з шкіри захисний шар жиру, в якому знаходяться бактерії, що захищають організм від агресивного зовнішнього середовища. Це призводить до того, що шкідливі речовини вбираються в шкіру. Незважаючи на це, вчені попереджають, що зовсім відмовлятися від душа також не можна. Щоб зберегти здоров'я, потрібно дотримувати баланс.
Разом з тим варто додати, що раніше відомий український дерматолог Марина Анфілова розповіла, як вибрати хороший антивіковий крем.
"Всі антивікові креми, незалежно від ціни та компонентів, що мають однаковий механізм дії. Вони працюють тільки на поверхні шкіри, зволожуючи роговий шар і створюючи легку захисну плівку, яка не дає волозі випаровуватися з поверхні особи. Всупереч загальній думці, компоненти крему не вбираються в шкіру, а залишаються на поверхні. Адже якщо б крем міг проникати через шкіру в кров, його б сертифікували як ліки."- розповіла дерматолог.
Велоспорт здатен уповільнити старіння - лондонські вчені
Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що потрібно знати про небезпечну пальмову олію.