Період довгого миру, якщо вірити назвам істориків, почався зовсім не одразу після розбитих планів нацистів. Між Другою та Третьою світовою – відносно невеликий проміжок часу, що доводять виключно сухі математичні розрахунки та прогнози.

Опираються експерти у своєму дослідженні на ключовий доказ: всі 73 роки спокоєм насправді і не пахло, траплялися поодинокі військові конфлікти.

Згідно більш оптимістичної теорії, людство втратить 85 мільйонів осіб, і тільки тоді нарешті "засвоїть всі уроки". Але насильство не буде дієвим інструментом і точно не вирішить всіх економічних проблем. Знаходяться і плюси – народи зблизяться, переважно через ядерну загрозу з боку країн-гігантів.

Популярні новини зараз
Мобілізація стане на нові рейки: автоматичні санкції та нові правила відстрочки з 2025 року Помилка може дорого обійтися: що змінилося у правилах передачі показників лічильників газу Призупинення виплат пенсій: у ПФУ зробили важливу заяву Зарплата більше не матиме значення: українцям призначатимуть пенсії за новою системою
Показати ще

Епоха стримування агресії закінчиться – відповідають песимісти, натякаючи на посилення націоналізму, політичного авантюризму та ідеї переваги одного народу над іншим (простежується аналогія з "арійською расою", ідеї ті ж самі).

У тому, що ми вже знаходимося на порозі глобальної катастрофи, впевнений професор факультету комп'ютерних наук Університету Колорадо (США) Аарон Клаузет. Він проаналізував всі військові конфлікти за період із 1823 (французька інтервенція в Іспанію) і 2003 рік (вторгнення США і їх союзників в Ірак) – тобто 95 найбільших протистоянь, беручи до уваги тільки втрати.

Війни розділив на локальні і великі, в останньому списку перший – Афганістан. Тоді втратили від 15 до 26 тисяч афганських солдатів, і від 75 до 90 тисяч - втратили противники.

Найжахливішою науковець назвав Другу світову війну, котра забрала близько 16 мільйонів життів. 19 кривавих воєн були із періодичністю раз в 6,2 роки, тоді з 1914по 1939 роки починається епоха "Великого насильства" (періодичність скорочується до 2,7 років).

По закінченню Другої світової кількість конфліктів пішла на спад - нарахували всього п'ять і періодичність склала 12,8 років. Але Клаузет попереджав: не варто розслаблятися, таке довге затишшя може бути провісником бурі.

"Нинішній спокій – ілюзія. Просто на тлі того божевілля нинішнім м'ясникам потрібно дуже постаратися, щоб вразити людство. В цілому рівень агресії за останні 100 років не сильно змінився", - підкреслив він.

Завершивши роботу над дослідженнями, він зробив висновок: максимальний розрив між Другою і Третьою світової війною може становити 205 років. Але тільки якщо в перебігу цього часу людям вдасться уберегтися від масового братовбивства можна буде сказати, що стара математична модель конфліктів перестала працювати і світ живе в умовах нового мислення.

Дивіться: НАТО vs РФ: BBC випустило фільм про Третю світову

Як повідомляв портал "Знай.ua", вчені викрили таємну релігію нацистів та натрапили на сліди скарбів Третього рейху.