Міжнародна група вчених з Британського кардіологічного центру провела серію досліджень, в результаті яких дійшла висновку, що відвідування сауни дуже благотворно позначається на стані здоров'я: всього півгодини цієї процедури вистачає, щоб вплинути на ризик розвитку коронарних захворювань і раптової серцевої смерті, деменції, хвороби Альцгеймера і гіпертонії. До цього списку додаються всевзможние запалення і респіраторні захворювання.



В ході наукової роботи дослідники вивчили 100 добровольців у віці близько 51,9 років, у яких був хоча б один серцево-судинний фактор ризику.

Учасники експерименту відвідали сауну протягом 30 хвилин при температурі 73 градусів Цельсія. Вимірювання проводились на сонній і стегновій артеріях перед, відразу після сауни і через 30 хвилин після її відвідування. Виявилося, що сеанс сауни призвів до зменшення швидкості пульсової хвилі - міра артеріальної жорсткості - і артеріального тиску. Відразу ж після сеансу середнє систолічний артеріальний тиск учасників знизилося з 137 до 130. Воно також залишалося низьким навіть через 30 хвилин після сауни.

Їхній діастолічний артеріальний тиск знизився з 82 до 75 і середній артеріальний тиск з 99,4 до 93,6 мм. Під час сеансу сауни частота серцевих скорочень збільшувалася з 65 до 81 ударів в хвилину, точно так же, як при середній інтенсивності вправ, а їхня температура тіла підвищувалася приблизно на 2°C.

Популярні новини зараз
Будуть великі штрафи: з якого віку юнаків чекають у ТЦК "Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців
Показати ще


Професор кардіології Ярі Марі Лаукканен з Університету Східної Фінляндії заявив: "Нові дані свідчать про сприятливий вплив сауни на серцево-судинну систему. Ми прагнули досліджувати зміни артеріальної ригідності, артеріального тиску і декількох біомаркерів на основі крові. Це дослідження демонструє, що купання в сауні протягом 30 хвилин має позитивний вплив", - вважає дослідник.

Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" писав про те, чи дійсно так корисна для здороья ходьба, як про це звикли думати.