Яскраво-рожеві пігменти, вік яких, як вважають, близько 1,1 млрд років, були витягнуті з скельних порід глибоко під пустелею Сахара в Африці.

Про це повідомляє Daily Mail.

За їхніми словами, це найстаріший пігмент, що коли-небудь існував на Землі.

"Яскраво-рожеві пігменти — це молекулярні скам'янілості хлорофілу, які були отримані стародавніми фотосинтезирующими організмами, що живуть в океані. Ці мікроорганізми давно зникли з лиця Землі", — розповіла керівник дослідження доктор Гунели, з австралійського Дослідницького центру наук про Землю.

Популярні новини зараз

У Запоріжжі діти отруїлися в їдальні садка: три групи "на горщиках", решта - під крапельницями

Мер не зміг зв'язати двох слів українською мовою: Азаров 2.0

Маски назавжди, щеплення для дітей і "примарний" імунітет: вчений розвінчав популярні міфи про коронавірус

З 1 жовтня зміняться тарифи на всі комунальні послуги: скільки заплатимо за опалення, газ і воду

Показати ще

За її словами, це найстріший колір, який коли-небудь зустрічався в геологічного літописі, він більш ніж на півмільярда років старший від раніше відкритих пігментів.

Вона також заявила, що крихітні ціанобактерії, багаті хлорофілом, домінували в світовому океані мільярд років тому. Тому при погляді з космосу наша планета могла здаватися не блакитною, як зараз, а яскраво-рожевою.

Як раніше повідомляв портал "Знай.ua", у NASA зробили невтішний прогноз для Америки і людства в цілому. Так, фахівці попереджають, що навіть об'єкт розміром 40-60 м, що впаде на Землю, стане причиною масштабних руйнувань і смерті.

Експерти склали карту падіння метеоритів, на якій показали, що станеться, якщо астероїд вдарить по Нью-Йорку. На думку фахівців, вибух здатний зрівняти з землею околиці Манхеттена, Бронкса, Брукліна, Квінса, Нью-Рочдейла, Джерсі.

У небезпеці опинилися б і Стейтен-Айленд, Патерсон, Ньюарк і Уайт-Плейнс. Жертвами астероїдів стануть мільйони людей.

Згідно з даними NASA 300 тис. об'єктів розміром більше 40 м становлять небезпеку планеті. Астероїди більш ніж 140 метрів зможуть завдати серйозної шкоди не тільки регіонах, але і цілим континентам.

Такі космічні об'єкти завдають удару по Землі з енергією понад 60 мегатонн. Можна собі уявити, що це означає, якщо жодний ядерний пристрій в світі не має такої сили.

Експерти запевняють, що таких астероїдів не так вже і багато і їх легко виявити. Більш небезпечними вважаються об'єкти розміром в один кілометр і більше, які здатні привести до глобальної катастрофи.