У Монголії були знайдені останки найдавнішого летючого хижака, який був головним у небі близько 70 мільйонів років тому. Дослідники впевнені, що це один із самих великих літаючих ящерів.

Скам'янілості динозавра належать до виду птерозаврів – літаючих рептилій, які існували разом з динозаврами. Варто відзначити, що цей вид вимер разом з динозаврами, коли метеорит знизив середню температуру на планеті на 26 градусів. Такий холод тримався на поверхні Землі близько 3 років. Саме цей вид ящерів першими навчилися літати. На сьогоднішній день цей рідкісний вид рептилій є найбільшою відомою людству літаючою твариною.

Останки знайденого в Монголії птерозавра ще не вдалося віднести до конкретного виду, однак судячи з розмірів шийних хребців можна зрозуміти, що тварина була гігантським.

"Я відразу зрозумів, що це птерозавр, а його розміри мене просто вразили", – повідомив японський палеонтолог Таканобу Тсуихиджи (Takanobu Tsuihiji ) з Токійського університету.

Популярні новини зараз
Зміна ціни на електроенергію: у НКРЕКП зробили заяву для споживачів Показники лічильника вже не аргумент: українців змушують платити за світло більше, ніж "накрутили" Готуйте документи: "Укрпошта" розпочинає виплати до 3 тисяч гривень Олена Зеленська здивувала українців своїми ногами, але пояснила, чому так сталося
Показати ще

Знахідка була виявлена в районі геологічного утворення в пустелі Гобі, і раніше тут було виявлено чимало останків мешканців, які жили близько 70 мільйонів років тому. Але найцікавішим фактом є те, що птерозавр був знайдений в цій місцевості вперше. Знахідка важлива для вчених у питанні вивчення місця проживання гігантського летючого хижака. У дорослої особини цього виду рептилій розмах крила міг досягти 11 метрів, роблячи його беззаперечним головним хижаком неба.

Раніше портал "Знай.uа" повідомив, що водна аномалія спантеличила вчених.