Український мандрівник і ведучий Дмитро Комаров став організатором і взяв участь у благодійній акції, спрямованої на допомогу українським медикам, які борються з пандемією коронавірусної хвороби COVID-19.

Відповідний пост про це Комарів розмістив на своїй сторінці в соціальній мережі Instagram.

"Я не лікар. Через контакти в МОЗ з'ясував, яким клінікам найважливіше допомогти. Прийшли до висновку, що у київській області це Кагарлик та Переяслав-Хмельницький, опорні лікарні області за covid-19. Ми запросили все, що необхідно. А не вистачало, наприклад, банальну білизну для прибирання і навіть постільної білизну. Ну і звичайно ж захисних костюмів, окулярів, тришарових медичних масок, респіраторів FFFP3. Товар був зібраний і ми поїхали", - розповідає Комарів про практичну сторону проєкту.

Також Комарів поділився своїми враженнями про те, що він побачив в медичних установах.

Популярні новини зараз

Київське метро може подорожчати до 20 гривень

Дан Балан розкрив правду про роман з Тіною Кароль двома словами

Під Одесою чоловік загинув на кладовищі, трагедію бачило все село

Пішов з життя відомий радіоведучий після двотижневої коми: "На голову впала..."

Показати ще

"Головні висновки: наші лікарі – герої. У самому початку пандемії не вистачало навіть масок, але вони шили їх своїми руками і виходили на роботу. Я бачив медсестер у таких саморобних масках.

Дуже надихнуло спілкування з головним лікарем Переяславської клініки Кузьменчук Ларисою і Кагарлицької - Віктор Кулініченко. Перший раз бачив, як головлікар особисто розвантажував вантажівка. Розповідали, як важко медпрацівникам, які контактують з хворими covid-19, навіть просто цілий день не знімати костюм, окуляри і респіратор. Важко дихати, жарко.

Лікарі вдячні за карантин, який ввели вчасно. Вдячні тим, хто його дотримується. Бояться, що з ослабленням карантинних заходів люди втратять пильність, забудуть про маски, санітайзери і дистанцію. Це може повернути ситуацію в гіршу сторону. І одноголосно вдячні всім без винятку волонтерам і бізнесменам. Коли вони стали допомагати - стало набагато легше", - розповів Комарів.

Також телеведучий-мандрівник висловився на підтримку збільшення фінансування охорони здоров'я.

"Ще в десятках клінік не вистачає самого необхідного. Важлива допомога бізнесу та публічних людей, які можуть залучити меценатів. Я сподіваюся, що ця пандемія стане уроком і медицину почнуть фінансувати в перших рядах, як стратегічну галузь. А оплачувати працю лікарів в рази вище, ніж сьогодні. Щоб справжні герої могли жити, а не виживати", - написав Комарів.

View this post on Instagram

Когда начался карантин – #чашкакофе временно лишилась возможности отправлять деток за границу. Я понимал, что сейчас важно помочь нашим врачам. Не коробочкой масочек на камеру, а нормально. В одном из постов я публично написал, что приглашаю большие компании присоединяться. На мой запрос откликнулась компания «Эпицентр» и предложила помощь. Я не врач. Через контакты в МОЗ выяснил, каким клиникам важнее всего помочь. Пришли к выводу, что в киевской области это Кагарлык и Переяслав-Хмельницкий, опорные больницы области по covid-19. Мы запросили все, что необходимо. А не хватало, например, банальной белизны для уборки и даже постельного белья. Ну и конечно же защитных костюмов, очков, трехслойных медицинских масок, респираторов FFFP3. Товар был собран и мы поехали. Главные выводы: наши врачи – герои. В самом начале пандемии не хватало даже масок, но они шили их своими руками и выходили на работу. Я видел медсестер в таких самодельных масках. Очень вдохновило общение с главврачом Переясловской клиники Кузьменчук Ларисой и Кагарлыкской - Виктором Кулиниченко. Первый раз видел, как главврач лично разгружал грузовик. Рассказывали, как тяжело медработникам, которые контактируют с больными covid-19, даже просто целый день не снимать костюм, очки и респиратор. Тяжело дышать, жарко. Врачи благодарны за карантин, который ввели вовремя. Благодарны тем, кто его соблюдает. Боятся, что с ослаблением карантинных мер люди потеряют бдительность, забудут про маски, санитайзеры и дистанцию. Это может повернуть ситуацию в худшую сторону. И единогласно благодарны всем без исключения волонтерам и бизнесменам. Когда они стали помогать - стало намного легче.  Лично я благодарен Эпицентру за оперативную реакцию и помощь Еще в десятках клиник не хватает самого необходимого. Важна помощь бизнеса и публичных людей, которые могут привлечь меценатов.  Я надеюсь, что эта пандемия станет уроком и медицину начнут финансировать в первых рядах, как стратегическую отрасль. А труд врачей оплачивать в разы выше, чем сегодня. Чтобы настоящие герои могли жить, а не выживать. Не останавливаемся и продолжаем работу. Представители бизнеса, подключайтесь! Вместе победим, а добро вернется!

A post shared by Дмитрий Комаров (@komarovmir) on

Обов'язково підпишись на наш канал в Viber, щоб не пропустити найцікавіше

Нагадаємо, Комарів терміново звернувся до українців за допомогою – "Печінка стала відмовляти, операція не допомогла...".

Як повідомляв портал "Знай.ua" Комарів "підсадив" молоденьку дружину на своє улюблене заняття.

Також Знай.ua" писав, що Комарів з "Світу навиворіт" розшифрує долю України – провидці з Гонконгу розкриють майбутнє.