Поганий зір у сучасному світі - це не рідкість. Тому все частіше люди звертаються за допомогою до фахівців, щоб зробити лазерну корекцію зору.

Але також є й ті, хто залишається вірним окулярам та лінзам, адже не наважується на таку процедуру через міфи, які є про неї. Найпопулярніші з них розвінчав привабливий лікар-офтальмолог та учасник реаліті "Пара на мільйон" (Новий канал) Андрій Дзюба.

"Короткий екскурс в історію: першу спробу корекції було проведено ще 1939 року (уявіть собі, майже 100 років тому!) японським офтальмохірургом Сато. Це була радіальна кератотомія, - розповів Андрій. - Тоді через велику кількість ускладнень розробку припинили."

Андрій Дзюба, "Пара на мільйон", фото: пресслужба Нового каналу
Андрій Дзюба, "Пара на мільйон", фото: пресслужба Нового каналу

Найпопулярніші міфи про лазерну корекцію: думка лікаря

Популярні новини зараз
Відвернете від себе удачу і накличете лихо: як не треба прикрашати ялинку і дім для зустрічі 2023 року Чого ви не знали про генератори: поради, які допоможуть прийняти правильне рішення Закупитись про запас: у супермаркетах України змінилась ціна соняшникові олії та цукру Дженна Ортега отримала роль Венздей за 10 хвилин у Zoom, Тім Бертон був рішучим: "Посміхаєтеся і киваєте"
Показати ще

Міф №1: операцію можна проводити лише з 21 року. Справді, у Європі, згідно із законом, корекція дозволяється лише тоді, коли пацієнту виповнився 21 рік. В Україні операцію можна робити із 18 років. Головне, щоб не було до неї протипоказань (товщина рогівки, стабільний зір протягом року та ін.)

Міф №2: після корекції людина погано бачить на близькій відстані. До 40 років ви бачитимете нормально. Після – вікові зміни, які чекають на абсолютно кожного.

Міф №3: операція щодо покращення зору — це дуже боляче. Перед процедурою проводять місцеву анестезію за допомогою крапель. Жодних больових відчуттів немає, а поряд завжди знаходиться анестезіолог.

Міф №4: після корекції зір може погіршитись. Є ймовірність, що це станеться за кілька років. Але не обов'язково все залежить від форми самого ока та способу життя. Операція – це не лікування, а корекція, тобто заміна окулярів та лінз.

Міф №5: операцію не можна робити людям із астигматизмом. Навпаки, у такому разі її навіть треба робити! Тому що так астигматизм можна скоригувати.

Міф №6 : корекція виправляє зір лише на 80%. Лікар завжди під час рефракційного обстеження скоригує та розповість, наскільки точно відсотків ви бачитимете. Трапляються випадки, коли зір вдається скоригувати лише на 70%, але це через індивідуальні особливості людини. І його попереджають про це наперед.

Міф №7: після операції можна засліпнути. Лазерна корекція – це сучасний метод. Поки що не було випадків, щоб люди втрачали зір.

Лікар-офтальмолог
Лікар-офтальмолог

Нагадаємо, що пограбував квартиру Зеленського під сміх Потапа і потрапив до лікарні через 5 років: Марка Куцевалова забрала швидка з майданчика.

Раніше ми повідомляли, що "Холостячка" вже не котить – Злата Огнєвіч прийшла на нове шоу про стосунки.