Домашні улюбленці є практично в кожному будинку. Мила кішечка, яка муркоче на руках або мирно спить на підвіконні, не може не тішити. Але в той же час за певних обставин коти, як і інші домашні улюбленці можуть стати причиною хвороб. В першу чергу, алергії. Але є ще чимало захворювань, які виникають на тлі безпосереднього контакту з тваринами. Давайте про них дізнаємося.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися
Токсоплазмоз
Одне з найпоширеніших захворювань на Землі. У деяких країнах інфікування населення досягає 90%.
Кішка є останнім господарем токсоплазми, саме в її кишечнику паразит закінчує свій життєвий цикл і розмножується.
Уберегти себе, і тварину від токсоплазмозу не так складно. По-перше, після покупки кішку слід перевірити на антитіла до токсоплазми. Якщо вони є, кішка не виділятиме цисти в зовнішнє середовище. По-друге, вихованця слід убезпечити від можливого зараження (не давати сире м'ясо і не випускати на вулицю).
Хвороба котячої подряпини
Паличка бартонелл хінселі (Bartonella henselae) - нормальний представник мікрофлори котячого рота - у людини викликає доброякісний лімфоретикульоз - запалення лімфатичних вузлів. Наскільки гостро проявиться інфекційне захворювання, залежить від стану імунітету.
Зазвичай на місці укусу або подряпини через 3-10 днів з'являється припухлість або пухир. Травмовану ділянку не загоюється, з'являється загальне нездужання, головний біль, найближчі до місця проникнення збудника лімфатичні вузли набрякають.
Гельмінти
Найпоширеніша проблема - аскариди. Саме ними ми так боїмося заразитися від наших вихованців, і, як з'ясувалося, це неможливо. У людини свій вид паразитів, у тварин - свій.
Людська аскарида може жити тільки у людини, отже, люди заразитися від кішок нею не можуть". Проте огірковим ціп'яком господар з котиком можуть хворіти на пару. Господар тварини може заразитися через брудні руки, після контакту з твариною або при збиранні лотка.
Сказ
Періодично вірус фіксується в різних регіонах, і про те, що у вашому дворі зареєстровані випадки зараження, ви дізнаєтеся тільки в одному випадку - якщо зверніться з укусом до лікаря.
Тобто якщо вас вкусив собака або подряпала кішка, уникнути уколів вийде, тільки якщо господар тварини може пред'явити ветпаспорт з відміткою про вакцинацію. Немає господаря? Тоді готуйтеся до курсу уколів.
Лишай
Лишай не завжди проявляється характерними лисинами і бульбашками, підтвердити або спростувати діагноз можна тільки в ветклініці. При найменших підозрах ветеринари рекомендують "просвітити" вихованця спеціальною лампою.
Загалом, щоб ваша улюблена кішка не стала для вас смертоносною зброєю, щорічно прищеплюйте її, порятуйте від паразитів, і звичайно ж, мийте руки після ігор.
Як повідомляв портал