Україна стоїть на порозі спалаху вкрай грізного і важкого інфекційного захворювання — дифтерії. На сьогодні медики зафіксували вже 4 випадки цієї складної для лікування хвороби. Інфекціоністи прогнозують початок нового спалаху захворювання.

Проблема в ліквідації епідемічних осередків полягає в безсистемній вакцинації або взагалі її відсутності. Крім цього, є дані про те, що з початку 2017 року було зафіксовано 32000 випадків захворювання на кір. У числі їх два летальних: 6 дорослих та 12 дітей. Незважаючи на таку сумну статистику, інфекціоністи та епідеміологи наголошують на тому, що кір лише верхівка айсберга смертельних епідемій, що насуваються.

Справжній жах почнеться, коли в українські сім'ї почне стукати дифтерія: "Уявіть, що у дітей, народжених 2016 року, у нас тільки 19% від усіх новонароджених захищені від дифтерії. Якщо будуть випадки, то, як ви думаєте, наскільки легко буде поширюватися хвороба? Це тільки один рік. А у нас таких років 10. Остання сувора епідемія дифтерії лютувала в 1990-х. Тоді захворіло 20 000 людей і близько 700 померли", - застерігають медики.

Інфекціоніст Андрій Сніцар рятував тоді хворих. Каже, пацієнт проходить 9 кіл пекла. Ризик смерті — дуже високий. Дифтерія вражає нирки, серце, нервову систему. На порятунок від дифтерії є лічені години. Якщо ввести сироватку пізно — смерть. Для сотень тисяч не щеплених в Україні зараз є тільки 900 доз сироватки. Єдиний захист від дифтерії — це щеплення, вакцини достатньо. Дорослі повинні оновлювати захист кожні 10 років.

Популярні новини зараз

Колишня Антіна Мухарського Сніжана Єгорова заявила, що підтримує Путіна: "Нехай СБУ нею займуться"

Вікторія Булітко пішла з "Дизель шоу" і перетворилася на просту пенсіонерку у хустині: "Десять років тому..."

Переможниця "Холостяка" Даша Ульянова збільшила і перефарбувала груди - тіло голе, тільки труси видно

Засмагла Ірина Сопонару з "Жіночого кварталу" влаштувала конкуренцію довгим ногам Полякової: "Гаряча штучка"

Показати ще

Для довідки відзначимо, що дифтерія – це гостре інфекційне захворювання, вкрай небезпечне для життя. Протікає у вигляді гострого запалення верхніх дихальних шляхів, 90% — переважно глотки, а також носа, шкіри в місцях її пошкодження, очей або статевих органів. Основну загрозу несе однак не запалення, а отруєння токсином, який виробляє бактерія – збудник захворювання, при цьому переважно уражаються серцево-судинна і нервова системи. Висока ступінь летальності. Прямою профілактикою даної патології є своєчасна вакцинація.

Нагадаємо, Супрун заперечує найпоширеніше захворювання.

Раніше портал "Знай.uа" повідомляв, що Тимошенко вимагає звільнення керівництва МОЗ і Нафтогазу.

Також "Знай.uа" повідомляв, що розкрита підла схема "радикального" хабаря для Супрун.