В Україні спростили механізм вивезення неповнолітньої дитини за кордон. Набув чинності другий пакет законів під назвою "Чужих Дітей Не Буває", який змінює правила виїзду дітей за кордон.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися
Раніше виїхати з дитиною за межі України можна було виключно за згодою опікунів (батьків, усиновлювачів) або ж за рішенням суду про надання дозволу на виїзд з України, без згоди та супроводу другого з батьків.
При цьому навіть у тому випадку, коли один з батьків вів асоціальний спосіб життя, не виконував батьківських обов'язків і не платив аліменти, доводити все це, і просити дозвіл на виїзд все одно треба було через суд. Власне, це часто служило приводом для ініціювання одного з батьків судового процесу щодо позбавлення прав другого.
З 2018 року, завдяки першому пакету закону, дитині випала можливість покинути територію України без дозволу того з батьків, який проживає окремо, якщо в останнього була заборгованість по сплаті аліментів.
З початком дії другого пакету, який набрав чинності 28 серпня, той з батьків, з яким проживає дитина, може самостійно вирішити питання виїзду з дитиною за кордон строком до одного місяця.
Тобто згоди другого з батьків для такої поїздки не потрібно. При цьому перед виїздом того з батьків, хто проживає окремо від сім'ї і не має заборгованості по аліментах, потрібно повідомити рекомендованим листом про поїздку, її термін і напрямок.
Якщо ж батько, який проживає окремо, має заборгованість по аліментах хоча б чотири місяці, то сповіщати його не потрібно (для дітей з інвалідністю та тяжкохворих дітей цей термін скорочено до трьох місяців). Ця норма стосується навіть тих поїздок, тривалість яких перевищує один місяць.
Нагадаємо, раніше ми писали, в Україні змінилися правила виїзду дитини за кордон.
Як раніше повідомляв портал "Знай.uа" новий закон дозволить українцям раніше йти з роботи.
Також раніше Знай.uа повідомляв про те, платників аліментів чекають зміни, пов'язані з процедурою виплат.