Українським батькам, які перебувають у розлученні, стане простіше вивозити своїх дітей за кордон, чи то відпочинок або навчання, оскільки в середу, 3 липня, Верховна Рада прийняла у другому читанні відповідний законопроект.

Закон в цілому регулює проблему невиплати аліментів одного з батьків того, хто фактично проживає з дитиною, і вводить ряд жорстких покарань у разі несплати, аж до відчуження власності та автоматичного арешту, який накладується на майно боржника, пише Апостроф.

Є в документі також норми, які регулюють і виїзд дитини за кордон. Батьку, що бажає вивезти дитину за кордон, більше не потрібно буде отримувати нотаріальний дозвіл від іншого з батьків.

Відповідно до змін, батько чи мати, що проживає з дитиною, може супроводжувати її за кордон, якщо інший інший з батьків має заборгованість із сплати аліментів більше чотирьох місяців. При цьому закон передбачає можливість виїзду дитини за кордон строком до одного місяця з тим із батьків, з ким вона проживає, не тільки на лікування, навчання і відпочинок, але і на дитячі змагання, фестивалі, олімпіади і конкурси, в тому числі у складі організованої групи дітей.

Популярні новини зараз
Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця
Показати ще

Крім того, законом передбачається надання права того з батьків, хто проживає з дитиною, та не має заборгованості по аліментах, звернутися до суду і за спрощеною процедурою отримати дозвіл на виїзд з дитиною за кордон без згоди іншого з батьків, якщо він його не надав протягом 10 днів.

Законом передбачені і деякі запобіжні заходи у разі, якщо один із батьків порушує правила перебування дитини за кордоном. Так, порушення на один день строку перебування карається штрафом, також горе-водію забороняється виїзд за кордон з дитиною терміном на один рік.

Однак з подібними нововведеннями не згодні багато батьків, які вважають, що завдяки цьому закону можна буде безперешкодно вивозити дітей за кордон і не повертатися на батьківщину.

Раніше портал "Знай.uа" писав про те, що аліментника в Україні доведеться несолодко.