Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет переконаний, що після отримання автокефалії Українською церквою Московський патріархат стане менше наполовину і у нього більше не буде підстав для того, щоб боротися за перше місце серед православних церков.

"Московський патріархат з Московською церквою є найбільшою церквою в православ'ї. Коли українська церква стане автокефальною і Московський патріархат скоротиться наполовину - у нього не буде підстав боротися за перше місце серед православних церков", - підкреслив він.

Патріарх наполягає, що не хоче, щоб процес об'єднання української православної церкви був пов'язаний з насильством. Він також переконаний, що Москва хоче розділити православ'я на дві частини.

"Релігійна боротьба - це привід для Путіна втручатися у внутрішні українські справи, тобто захищати православну церкву. Ми не хочемо, щоб цей процес об'єднання був пов'язаний з насильством. Не хочуть вони переходити на українську церкву, нехай залишаються в російській церкві", - зазначає Філарет.

Популярні новини зараз

Росія відведе війська від кордонів України - Шойгу

Володимир Остапчук з каблучкою з'явився на "Холостяку": "Продовжу відносини з тією, хто..."

Майкла Щура з "Телебачення Торонто" побили в Києві: "Вони не гальмували"

Світ попрощався з фатальною бунтаркою Біллі Айліш: від колишньої зірки епатажу лишилися самі спогади

Показати ще

Патріарх Філарет повідомив, що представники Московського патріархату заявляли, що якщо Вселенський патріарх надасть томос Української церкви, то це призведе до такого ж поділу, яке відбулося в XI столітті між східною і західною церквами.

Він додав, що навіть у тому випадку, якщо Московський патріархат розірве евхаристичское єднання, то не ненадовго, тому що вони опиняться в ізоляції. Також існують ризики того, що Московський патріархат не піде на молитовне єднання з українською церквою і з константинопольським патріархом.

Нагадаємо, Філарет розповів, коли Україна отримає Томос. Патріарх розповів про історичний момент для України.

Як повідомляв "Знай. ua", народні депутати звернулися до Патріарха Варфоломія. Вселенського Патріарха просять не приймати поспішного рішення.

"Знай. ua" писав, що скандальний "владика" Павло особисто переконався, що Чистилище існує. Скандальний митрополит Павло потрапив в розділ "Чистилище" на сайті "Миротворець".