У вівторок, 26 вересня, стало відомо, що у наступному році українським пенсіонерам підвищать пенсії майже на 20%. Про це заявив міністр соціальної політики України Андрій Рева, передає прес-служба відомства.

Повідомляється, що зміну розміру пенсій в Україні планують провести у березні наступного року за впровадженою Пенсійною реформою формулою — сумою в 50% зростання рівня інфляції та 50% зростання середніх зарплат за 2018 рік.

Андрій Рева

«Якщо інфляція в цьому році буде 12%, як прогнозують, то в розрахунок береться 6%. Фонд оплати праці виріс за вісім місяців на 25%, тобто в розрахунок береться 12,5%. В сумі це 18,5%. Це означає, що зростання пенсій відбудеться до 20% від розмірів пенсій, які є сьогодні», — пояснив Рева.

При цьому міністр запевнив, що пенсії військовослужбовців з першого січня наступного року зростуть на 25%. Також він уточнив, що це передбачено відповідною постановою уряду.

«На сьогодні в державному бюджеті на 2019 рік передбачено 166 мільярдів гривень, з них 139 мільярдів — це дотації пенсій для цивільних, і 27 мільярдів підуть на виплати пенсій військовим», — заявив Рева.

Раніше повідомлялося, що у проект державного бюджету України на 2019 рік включено зростання фінансування пенсій на 139 млрд грн. Така інформація прозвучала від прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана під час виступу в парламенті.

Зазначається, що з 1 березня проведуть індексацію пенсій. На пенсії відведено додаткові 139 млрд грн у бюджеті і 27 млрд грн на виплату пенсій військовим, пояснив він. А вже з 1 грудня, виходячи з бюджету, відбудеться чергове підвищення пенсійних виплат. Відтепер мінімальна пенсія дорівнюватиме 1,5 тисячам гривень.

Нагадаємо, що українцям, чий дохід нижче офіційної мінімальної зарплатні, не можуть відмовити у наданні субсидій.

Як повідомляв портал Знай.uа, майже кожен другий українець на сьогоднішній день вважається безробітним.

Також портал Знай.uа писав, що в наступному 2019 році українці зможуть вийти на пенсію лише в 60 років за умови наявності від 26 років трудового стажу.