Відомий російський публіцист Олександр Невзоров розповів, що через надання українській церкві Томосу з'ясувалося, що Російська православна церква сама не має автономного статусу.

Про це він розповів в ефірі одного з телеканалів.

Крім того він розповів, що російський патріарх і сам достеменно не розумів наслідків війни проти Константинопольського патріархату у яку він в'язався через надання українській церкві автокефалії.

Більше того Невзоров нагадав, що свого часу російська церква обманом та залякуванням тодішнього константинопольського патріарха змусила останнього визнати РПЦ.

"Як це вийшло, я підозрюю, що патріарх Кирило Гундяєв і сам не знав цього пікантного факту і тепер скандал уже не можливо буде втримати в берегах і руслі. Тому що так, дійсно, Константинополь у свій час не надавав Росії права називатися патріархією. Він якось тихо з цим змирився, оскільки були складні часи. І ось цієї найважливішої формальності не було виконано", – пояснив публіцист.

Він також навів доволі специфічний приклад, який на його думку повністю пояснює незрозумілі дії московський попів.

"Створилась абсолютно дика ситуація, коли в комунальній квартирі на загальному зібранні мешканців той, хто кричав голосніше від усіх, вимагаючи заборонити відвідувати туалети і викрутити комусь лампочки, раптом, як з'ясувалося, сам не має у цій квартирі жодної прописки", – підкреслив він.

Більше того Невзоров відзначив, що російська церква на даному етапі розвитку опинилась чи не у найбільшій кризі, адже Українська митрополія набагато старша, що вже доведено історичними фактами. Крім того російський патріарх повністю знищив стосунки з Вселенським патріархатом.

"Зараз за фактом Російська православна церква, РПЦ, у вельми і вельми скандальній ситуації, коли раптом з'ясовується, що Українська метрополія набагато старша. І що РПЦ-шним діячам, а також усім уцерковлювачам, вірянам, доведеться не тільки якось примиритися з тим, що в Україні церква авторитетніша, стародавніша, старша і повноважніша, але ще й вибудовувати з нею стосунки не зверху, а знизу", – підсумував Невзоров.

Невзоров: Українська церква з ватокефальной стає автокефальною

Нагадаємо, московські попи сховали таємну "зброю" під носом в українців.

Як повідомляв "Знай.ua", у Ватикані різко приструнили московський посіпак.

Також "Знай.ua" писав, что московські попи особисто переконаються в існуванні Чистилища.