Влада анонсувала появу нових соцвиплат. Так в Україні з січня 2019 року державну допомогу будуть отримувати батьки дітей, що мають проблеми в розвитку або важкі захворювання. Про це повідомили у Міністерстві соціальної політики, передає Хвиля.

Як відзначили в міністерстві, розмір допомоги буде дорівнювати прожитковому мінімуму.

Соціальну допомогу будуть отримувати батьки, діти яких мають тяжкі перинатальними ураження нервової системи, вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, дитячий церебральний параліч, важкі психічні розлади, инсулинозависимую форму діабету I типу, гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня.

Видавати допомогу на дітей, в результаті травми, які потребують трансплантації органів. Розмір соцдопомоги з 1 січня складе 1497 грн. З 1 липня – 1564 грн. 1 грудня 2019-го – року – 1638 грн.

Популярні новини зараз
Затримка пенсій та соцвиплат: у Мінсоцполітики попередили про можливі "перебої" у нарахуванні виплат Головне за ніч: зізнання лукашенка, розкол в росії, дефіцит хліба в Україні та можливість масованого удару путіна Тоня Матвієнко розповіла, що ніколи не пробачить Арсену Мірзояну: "Воно себе так, падло, поводить..." Ціни на гречку досягли сезонного мінімуму: які цінники на полицях магазинів
Показати ще

Раніше повідомлялося, що влада заговорила про раптове підвищення мінімальної зарплати українцям до 5500 гривень. В черговий раз прості громадяни стали мішенню маніпуляцій влади напередодні президентських виборі.

Причиною оголошених Кабміном планів про підвищення розміру мінімальної зарплати в наступному 2019 році є те, що Україна входить в передвиборний цикл.
Про це заявив голова Комітету економістів України Андрій Новак.

"Поява подібних ініціатив скоєно логічно, так як у нас, хоч і не де-юре, але де-факто розпочалася виборча кампанія. Тому всі політики - як наближені до влади, так і опозиційні - будуть змагатися в соціально-економічному популізмі - хто більше наобіцяє, щоб краще виглядати в очах виборців ", - заявив експерт.

Також він додав, що аналогічні пропозиції, на його думку, найближчим часом будуть декларуватися на постійній основі. Економить переконаний, що підвищувати соціальні стандарти в країні потрібно, хоча розмір таких підвищень повинен відповідати економічному зростанню країни.

"Якщо за результатами минулого року у нас реальне економічне зростання - 2,5%, то при такому зростанні піднімати зарплати можна на 3-5%, максимум на 10%, але не на десятки відсотків", - наголосив Новак.

Нагадаємо, український Мінфін представив авторську інформаційно-аналітичну платформу електронної верифікації держвиплат.

Як повідомляв портал "Знай.uа", пенсійний фонд України не погоджується з вимогами "Укрпошти" на підвищення тарифу на доставку пенсій. У підсумку це може призвести до додаткових витрат.

Також "Знай.uа" писав, велика палата відхилила апеляцію Пенсійного фонду, залишаючи в силі рішення суду першої інстанції, по якому припинення виплат пенсій переселенцям з підстав, не передбачених законом, є неправомірним.