Передача Андріївської церкви в Києві Вселенському патріархату викликала бурхливе обговорення. Українці сперечалися про те, що стоїть за цим: символічний крок, політична дія чи можливо хабар. Ця тема обросла домислами та провокаційними заявами політиків різного штибу.
Однак, насправді церкву не передають у власність а надають для богослужіння Вселенського Патріархату. Андріївську церкву ніхто не вивезе за межі України, вона залишається у власності української держави.
Київська Андріївська церква не стала повною власністю Вселенського патріархату, а лише передана йому в "безкоштовне безстрокове користування". Передбачається, що представники Константинополя будуть проводити там богослужіння, релігійні обряди, церемонії та процесії.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися
Про це заявив релігієзнавець Олександр Саган, коментуючи рішення Верховної Ради про передачу храму від Української автокефальної православної церкви Константинополю.
"Церква як була, так і залишається в державній власності. Просто вона передається без визначення терміну в користування Константинопольського патріархату", - повідомив експерт в ефірі ObozTV.
"Я вважаю рішення парламенту історичним, тому що Верховна Рада заклала основи нашого постійного перманентного зв'язку і спілкування не тільки з Константинопольським патріархатом, але і всім світовим православ'ям", - додав Саган.
Нагадаємо, у четвер, 18 жовтня, парламент розглянув проект передачі Андріївської церкви в постійне безоплатне користування Вселенському патріархату. За ухвалення законопроекту свій голос віддали 237 народних обранців.
Як повідомляв портал "Знай.ua", в Україні почали інвентаризацію в храмах УПЦ Московського патріархату.
Також "Знай.ua" писав, у Білорусі почалися гоніння на священиків