Інші назви свята:
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися- «Пров»,
- «Тарах»,
- «Андрон»,
- «Звіздар»,
- «День мельника».
У цей день з полудня і до півночі спостерігали появу зірок.
Історія свята
Коли були великі гоніння на християн схопили трьох чоловіків, яких привели на суд. Їх звали Пров, Тараха і Андроник, але коли їх запитували, як їх звуть, вони відповідали: «Я - християнин і це ім'я для мене дорожче, ніж те, що дано батьками». Їх трьох катували, але на допитах вони завжди говорили, що смерті не бояться, адже потім оживуть на небесах. В результаті їх стратили.
Традиції та обряди
Святий Андрій для людей на Русі був мудрим звіздарем. Говорили, що він може шестом дістати небо, а совком почерпнути зірки. Тому в день його пам'яті дивилися за зірками. За ним визначали погоду і врожайність року. Зоряне небо означало хороший рік для врожаю гороху, а яскраві зірки говорили про мороз. Якщо вони були тьмяними, то скоро буде відлига, а якщо блимають, то погода зміниться. Якщо зірочка падала, то скоро будуть вітри, а рік буде сухим.
До цього дня зазвичай вже закінчили помел зерна, який почали ще 7 жовтня. Так що мельники могли трохи перепочити, тому це було ще одне свято для них. Увечері їм накривали святковий стіл, але іноді накривали сам млин. Так як все зерно вже змололи, то найпопулярнішим блюдом у селян була каша з маслом або з салом, але для дітей її подавали з варенням.
Раніше Знай.uа повідомляв, про ТОП-3 заходи в Україні в останні дні жовтня.
Нагадуємо, що скоро в Україні час переводять. Не забудьте дізнатися як, коли і навіщо.
Також раніше Знай.uа повідомляв, що на Запорізьку область обрушилася втрата врожаю і важкі хвороби.