Минулого року в Україні розпочалась нова реформа освіти. Так звана Нова українська школа несе в собі принципово новий підхід до навчання. Скоро МОН планує запустити національну освітню електронну платформу.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро це пише NEWSONE.ua.
Що таке національна освітня платформа
Національна електронна освітня платформа - це єдиний інформаційний ресурс, за допомогою якого учні будуть отримувати додаткові можливості у навчанні. Якщо говорити простими словами, це веб-сайт, на якому будуть доступні освітні ресурси, існуючі в країні.
А в перспективі навіть підлючити і міжнародні.
Нова система передбачає впровадження нових гаджетів.
Наразі влада розробляє приблизну модульну навчальну програму, а вже на її підставі школи самостійно формують свої.
Школа може використовувати додаткові гаджети, якщо прийме таке рішення. Але це вже буде не вказівка зверху, а безпосередньо її рішення. У школах, де розвинена IT-інфраструктура, а таких чимало, вже використовують переважно планшети в своїй роботі.
Етапи впровадження
На першому етапі планують провести експеримент у 50 школах у всіх регіонах країни, крім окупованого Криму. Всього він буде проходити в чотири етапи за серпень 2021 включно, з участю 4500 учнів і 225 вчителів.
Пілотний проект розпочнеться з наступного навчального року, а поки ми закуповуємо все необхідне.
Електронні підручники
Це абсолютно новий вид підручника, який кардинально відрізняється від вищезгаданого. Електронний підручник - це набір певних модулів освітньої програми з відповідної теми уроку графікою, відео, MP3-файлами.
Проте про повну заміну паперових підручників мова поки що не йде.
У найближчі 10-15 років кардинальних змін не передбачається, паперові книги нікуди не подінуться. Коли в світі друковані книги стануть неактуальними, тоді вони будуть такими і в Україні. Електронна платформа - допоміжний інструмент, який буде існувати поряд зі звичайними книгами.
Нагадаємо, у Харкові розгорівся через побори та приниження учениці перед всім класом.
Як повідомляв раніше Знай.ua, батькам поснили, на що вони можуть здавати кошти у школу, а на що не варто.
Також Знай.ua писав, що після скандалу у школі Харкова українці знайшли іншу роботу вчительці.