У грудні очікується підвищення прожиткового мінімуму для всіх вікових категорій населення України. Мінімальна пенсія зросте з 1435 до 1497 гривень, а мінімальні аліменти на дитину до 6 років будуть становити 1626 гривень замість 1435. Такі висновки можна зробити, якщо зазирнути в бюджет країни, прийнятий на 2018 рік.

Тепер малозабезпечені українці зможуть дозволити собі найнеобхідніше в умовах зростаючих цін. Про це прикро говорити, але досить великий відсоток українців рахує копійки на хліб і пральний порошок, а на побутову техніку доводиться збирати кілька років.

Не можна сказати, що очікувана надбавка до зарплат і пенсій врятує ситуацію, однак 100 гривень зайвими не бувають. Для деяких категорій населення, особливо для пенсіонерів, ці суми все ж позначаються на якості життя. Так, пенсіонери зможуть дозволити собі більш дорогі та якісні ліки замість дешевих аналогів.

Популярні новини зараз

Цар-балкон у Києві довів містян до чортиків: "Квартирантам здає?"

Регіна Тодоренко здолала Ані Лорак, вік дав про себе знати: "Не дівчинка вже"

Абсолютно оголена Ольга Сумська приголомшила українців: "Це занадто!"

Пом'ятого Добкіна знайшли в урні у центрі Харкова

Показати ще

Загальний прожитковий мінімум становитиме 1853 гривень (зараз 1777 гривень). У формулі розрахунку розміру субсидії також фігурує прожитковий мінімум. Середньомісячний дохід одного члена сім'ї ділять на два прожиткових мінімуми, множать на 15% і на загальний дохід сім'ї. Отримана сума - обов'язковий платіж за комуналку, а решта повинна покрити субсидія.

До речі, зазвичай індексацію (тобто підвищення на рівень інфляції) в Україні проводять двічі на рік: у травні та грудні, а в цьому році перерахунок соціальних стандартів перенесли на липень. Оновлені цифри вплинуть на розмір допомоги більшості українців.

За даними Міністерства соціальної політики, станом на 1 липня 2018 пенсії українців виросли в середньому на 734 гривні, якщо порівнювати їх з аналогічним періодом минулого року. Крім того, у державній службі статистики відзначили, що середня номінальна зарплата в Україні за рік зросла на 23% або на 9042 гривні.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що українцям повідомили про те, наскільки більше вони стали заробляти. У вересні середня номінальна заробітна плата в Україні склала 9042 гривень. Це на 12,9% більше, ніж у минулому році і більш ніж удвічі перевищує мінімальний показник. Відзначається, що в Україні зарплати вище середнього отримують працівники промисловості, особливо в фармацевтиці (16400 гривень), нафтопереробці (11400 гривень) і металургії (11200 гривень), транспорту, а також в області ІТ.

Разом з тим, раніше Знай.uа писав, якого подорожчання очікувати українцям у листопаді. Подорожчання торкнеться найбільш важливих речей, які потрібні людям щодня. Ціни щодня неприємно дивують українців, але їх зростання не припиниться. Стало відомо, що і на скільки подорожчає в кінці року і в 2019-му. Подорожчання торкнеться і тарифів на комунальні послуги.

На думку фахівця, газ, а не електроенергія, є основним драйвером зростання цін.