Це стародавнє свято кельтів, яке означає день, коли світ живих зустрічається зі світом мертвих. У цей день відкривається все приховане, а час перестає існувати. На староірландському Самай означає кінець літа.

Хоча цей час просто просякнутий магією, але господарством все одно займалися, потрібно було добре підготуватися. З санскриту «samana» - «збори», «схід». Тому раніше королі, вожді і весь кельтський народ збиралися, щоб гуляти, бенкетувати і вирішувати суперечки поєдинками. В цей день всі повинні сплатити податки, а кожен член племені повинен піднести данину і подарунки вождям.

У день Самайн кельти намагалися дізнатися що їх чекає в майбутньому за допомогою духів. Така гра була дуже небезпечною. Духи хоч і відкривали майбутнє, але іноді і злобно жартували на людьми, змушували їх вірити в ілюзію, а не в справжнє майбутнє, спеціально лякали своїми відповідями. Тому цей день відмінно підходить для ворожінь.

На яблуках можна поворожити на судженого. Для цього плід розрізають на 9 частин, 8 потрібно з'їсти, а дев'яту кинути через плече. І відразу ж потрібно дуже швидко озирнутися, ви побачите того, хто буде вашим чоловіком.

Популярні новини зараз

Тіна Кароль показала красеня, з яким підкорює Ісландію: "Нас розсекретили"

Син Потапа та Ірини Горової перетворився на справжнього чоловіка: "Фіксує красу"

Мама Дана Балана заспівала українською після знайомства з Тіною Кароль: ідеальна "свекруха"

"Холостяк" Микита Добринін показав, хто чекає його зі зйомок, і це не Даша Квіткова: "Краса"

Показати ще

Якщо кинути в багаття парочку каштанів, то можна дізнатися про згоду в родині. Потрібно простежити, будуть вони розкочуватися в сторони або ж поряд згорять. Можна дізнатися і скільки буде дітей, для цього потрібно капати яєчним білком в блюдце з водою і дивитися на малюнок.
У хліб раніше часто запікали кільця, гудзики і монети, це ще могли бути і вівсяні коржі. А потім дивилися кому що попадеться. Той, хто отримає кільце, в наступному році вийде заміж, монету - стане багатим, а ґудзик не принесе ніяких змін.

Ірландці вважають, що в Самайн не можна озиратися, якщо чуєте кроки за спиною, це смерть йде, а хто зустрінеться з нею поглядом - помре.

Раніше Знай.ua повідомляв, що тепер українці відзначатимуть ще одне державне свято.
Нагадуємо, що в грудні в українців буде більше вихідних.
Також раніше Знай.ua повідомляв, що в Україні є 5 просто казкових місць, які обов'язково потрібно відвідати.