Конституційний суд України визнав конституційним скасування допомоги по догляду за дитиною і встановлення єдиної суми допомоги при народженні дитини.

Про це повідомляє "Хвиля".

Наразі вже відмоо, що до Конституаційного суду звернулись понад 50 депутатів парламенту з відповідним запитом.

"Визнати відповідають Конституції України (є конституційними), положення пункту 7 розділу II Закону України "Про запобігання фінансовій катастрофі і створення передумов для економічного зростання в Україні", - йдеться в рішенні.

ВІдзначається, що суд мотивував своє рішення тим, що допомога при народженні дитини не передбачається Конституцією України.

"Оскільки допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, допомога при народженні дитини та допомога при усиновленні дитини не передбачені в Конституції України, то на них не поширюється і визначені її статтею 22 гарантії заборони скасування або звуження змісту та обсягу прав, визначених у зокрема, в статтях 46, 48 Основного Закону України".

Як вже відомо, що 1 липня 2014 року у силу вступили положення закону "Про запобігання фінансовій катастрофі і створення передумов для економічного зростання в Україні". У ньому, зокрема, було змінено суми виплати при народженні дитини.

Відповідно до прийнятих норм розмір допомоги при народженні першої дитини було збільшено відразу до 10 тисяч 320 гривень. Решту суми допомоги (30 тис. 960 грн) родина отримуватиме протягом 36 місяців по 860 грн щомісяця.

Також, допомога при народженні дитини та по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку були об'єднані в один вид - допомога при народженні дитини.

Разом з тим варто відзначити, що травнева обіцянка прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана стосовно видачі подарункових бейбі-боксів для новонароджених з 1 вересня мала б уже діяти на практиці. Пакунок, вартістю у 5 тисяч гривень, буде містити усі необхідні речі – від присипки і серветок до іграшок та матрацу. Знай.ua вирішили дізнатися, чи розпочалася роздача наборів породіллям, що народжують у столичних пологових будинках.

Замість подарунку – бюрократичне коло

Аби дізнатися деталей, ми поспілкувалися із кількома породіллями – як виявилося, поки що "подарункове" нововведення залишається лише пустими словами.

Нагадаємо, безрукі акушери перетворили пологи на пекло, дитина ледве вижила.

Як повідомляв "Знай.ua", Дорна вперше засікли з сином, фанати шоковані.

Також "Знай.ua" писав, що коли та наскільки покращать життя дітям.

Бланк заяви замість бебі-боксу. ТСН дослідила, чому досі не видають пакунки малюка