Субсидії на оплату комуналки у 2019 року збираються з віртуальних зробити реальними. Кабмін пообіцяв розраховуватися з субсидіантами "живими" грошима.

Однак, можуть виникнути деякі складнощі. Держдопомогу готівкою планують виплачувати у кілька етапів. При цьому обіцяють видати на руки не всі гроші, як планувалося спочатку, а лише суму, заощаджену на оплату ЖКП за підсумками сезону, - пише "Сьогодні".

гроші

Три етапи

Монетизацію розпочнуть з 1 січня 2019 року. І це будуть не виплати, а лише підготовка, ухвалення відповідних законодавчих актів. Також субсидіантам будуть відкривати рахунки, куди згодом надходитимуть виплати.

газ

Популярні новини зараз

Студенти підняли бунт через примусову вакцинацію: погрожують відрахувати й виселити з гуртожитків

Епідемія чи кінець світу? Сотні ворон загадково загинули в один день, орнітологи розгублені

Закоханий нахаба спробував щастя зі суворою Златою Огнєвіч: "Ти мене роздягаєш?"

Україну засипало снігом, погода з'їхала з глузду у вересні

Показати ще

Оскільки одержувачів держдопомоги зараз понад 5 мільйонів, то до 1 травня 2019 р. обіцяють відкрити рахунки лише тим, хто звернувся за субсидією вперше. Таких може бути до 150 тис. осіб.

У другу чергу, з 1 травня і до кінця літа, "монетизують тих", хто отримує допомогу від держави і тоді, коли немає платежів за опалення (близько 2 млн осіб). І тільки на третьому етапі, який обіцяють закінчити до 1 жовтня 2019 р., монетизація компослуг дійде до всіх, хто потребує.

субсидія

Стимул до економії

Нагадаємо: влада субсидує малозабезпечених (в межах соцнорм, наприклад, за гарячою водою це 1,6 куб./м міс. На людину, за опаленням – 4,5 куб. м газу на місяць на кв. м площі) частину витрат на опалення, світло, воду, утримання будинків, вивезення сміття. Міністр соцполітики Андрій Рева повідомив, що наразі завершується часткова монетизація і стосується тільки опалення: ті, хто витратив на обігрів газу і світло менше норми на 100 куб. м газу і більше і на 150 кВт-год "струму" і більше, отримують на руки відповідно по 700 грн і 130 грн.

А от зекономлені на інших компослугах кошти повертати не будуть, вони підуть до дердавного бюджету.

У Кабінеті міністрів переконують, що така система буде спонукати людей економити більше. А коштів на монетизацію, за словами представників уряду, вистачить усім.

опалення

Нагадаємо, деяким киянам знизять тарифи на комуналку.

Як повідомляв портал Знай.ua, у Києві готуться до капітальних ремонтних робіт тепломереж.

Також Знай.ua писав про те, що українська родина показала, як із малозабезпеченої стати вдалими підприємцями.

Дивіться: Монетизація субсидій в Україні