Уряд планує змінити правила нарахування та сплати єдиного соціального внеску. Але від нових правил мало хто буде у захваті, особливо бізнес.

Кабінет міністрів має намір збільшити податкове навантаження з високих зарплат тазмінити правила нарахування та сплати ЄСВ.

В Кабінеті міністрів розраховують, що у такий спосіб вдасться додатково залучити до Пенсійного фонду близько десяти мільярдів.

Однак бізнес вже незадоволений та висловлює обурення владі.

гроші

Популярні новини зараз

Притула, Кухар та Стульніков: Євген Кот розповів про людей, які його надихають

Погода 17 вересня натякне українцям, що час діставати шуби — дощі псують всю "малину"

Аллі Мазур - 56: ведуча 1+1 після боротьби з онкологією згадала, хто подарував їй життя - давно на небесах

"Шо ти ригаєш...": Анастасія Приходько нарвалася на жорстку відповідь за приниження на "Співають всі"

Показати ще

Чого хоче уряд

Глава Кабінету міністрів заявляв раніше, якщо нічого не робити, то в 2019 році дефіцит Пенсійного фонду сягне більше 200 млрд грн.

українці

Збільшені в рамках пенсійної реформи виплати ведуть до того, що уряд сьогодні змушений терміново шукати додаткові джерела доходів для наповнення бюджету.

Що зміниться для українців

Запропоновані Мінсоцполітики зміни у першу чергу стосуються бізнесу та працівників, які отримують високі зарплати.

глава Мінсоцполітики Андрій Рева запропонував розширити базу оподаткування єдиного соціального внеску (ЄСВ) за рахунок високих зарплат та ввести так звану регресивну шкалу його нарахування.

гроші

Але для реалізації цієї ідеї керівники організацій мають офіційно отримувати не мене 7,5 тисяч гривень зарплатні. Тоді як значна частина сьогодні має офіційну - мінімалку.

Нинішнє законодавство передбачає сплату 22% ЄСВ із зарплат не вище 15 мінімальних (55,8 тис. грн). На суму, яка перевищує цю межу, податок не нараховується.

У свою чергу законопроект пропонує підвищити цю межу і нараховувати ЄСВ за тією ж самою ставкою — 22% — на зарплати, не вищі 25 мінімальних (104 тис. грн).

Для зарплат, які перевищують суму 104 тис. грн (25 мінімальних зарплат). Тобто, для таких зарплат ставка буде зменшуватися від 20% до 5% залежно від розміру виплат.

А от за борги по внесках до ЄСВ влада планує застосовувати санкції, як, наприклад, по несплаті аліментів. Якщо громадянин має такі борги, йому заборонять виїздити за кордон.

Нагадаємо, українцям розповіли, як зміняться зарплати у 2019 році.

Як повідомляв портал Знай.ua, магазини полегшать життя українцям.

Також Знай.ua писав про те, що в Україні прийняли закон про банкрутство фізичних осіб. Українцям, які опинилися у скрутному фінансовому становищі полегшать виплати по боргах.

Дивіться: Єдиний соціальний внесок. Що змінилося у 2018 році