Сьогодні йде рефлексія, що ж це було п'ять років тому. Я думаю, що це був нормальний процес переходу в іншу якість, характерний для етапу дорослішання. Ключову роль зіграли олігархи і росіяни, які експлуатували природне невдоволення людей режимом Януковича. При цьому незадоволених було багато, а готових діяти мало. А організованих, крім олігархів взагалі нікого не було. Однак, далі "сталося не так, як гадалося". Про це пише засновник Українського інституту майбутнього Юрій Романенко, передає Хвиля.

Олігархи перемудрили самі себе і випустили джина з пляшки. Перший і другий етап революції олігархи виграли і по іншому бути не могло, тому що вони були організовані. Однак, стратегічно олігархи програли, тому що прискорили процес пожирання системи самою себе.

Росія тактично виграла, оттяпав Крим, але стратегічно програла, тому що отримала ситуацію не краще, а гірше ніж прагнула. Ця ситуація буде і далі погіршуватися, тому що Росія не змінюється у світлі масштабної нової індустріальної революції. Третя хвиля глобальної кризи, що на підході дуже сильно вдарить по Росії. І по нам.

Власне кажучи, як я писав рівно п'ять років тому, у 2013 ми перейшли Рубікон, після якого вже нічого не можна буде змінити. Не можна буде повернутися до життя, як у 2013-му, точно також як після 1917, не можна було повернутися в добольшовицький час. Весь світ розлетівся вщент, а Янукович опинився в ролі межигірського Герострата, якого доля піднесла на вершину, а потім безжально викинула. Але "Герострат" зробив свою справу.

Популярні новини зараз

Найвеселіший ведучий "Орел і Решка" Антон Птушкін продав свій Smart за 100 тисяч, щоб врятувати життя

Вдову Михайла Круга Ірину запідозрили в новій інтрижці: "відразу видно, є любов всередині"

Леся Нікітюк впала в летаргічний сон, сестра-близнючка зробила заяву: "На екранах ви бачите не її"

В Україні виявили фальсифікат олії з рослинними жирами: у Держпродспоживслужбі попередили українців про небезпеку

Показати ще

Наше консервативне станове суспільство, яке чіплялося за субсидії, привілеї, ілюзії суспільство буде пережевано ходом історії. Сьогодні Україна — м'ясорубка Східної Європи, а ми самі фарш.

Що ми отримали? Ну, ми як і раніше маємо шанс. Думаю, якщо б Янукович зберігся, то в 2015 у нас була б АТО на Західній Україні, федерація, анексія Криму, а Україна перетворилася б в зґвалтовану велику Білорусь. Саме це була мета тієї гри, яку розгортали росіяни з 2005 року, але недорозвернули. Тому що в Росії все традиційно робиться на "авось".

Але саме дурне, що ми повинні робити у цій ситуації, думати, що найгірше позаду. Вся наша історія вчить нас, що коли здається, що ми досягли дна, знизу хтось голосно постукає.

Попереду стукають копитами чотири вершники ідеального шторму - нова хвиля глобальної кризи, що наростає міграція робочої сили, криза інфраструктури і метання Росії. А на нашому борту занадто багато баласту, який цілком може тягнути нас на дно разом з загребущими ручками. В 2019 саме час його позбутися. Це все.

Нагадаємо, у чиновників вже стає традицією говорити про розслідування проти Майдану в День Гідності і Свободи.

Як повідомляв портал "Знай.uа", українці згадують криваві злочини "Беркута" на Майдані.

Також "Знай.uа" писав, український фільм про Революцію Гідності побореться за "Оскар".