Інші назви свята:
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися- «Родіон»,
- «Родіон Льодолам»,
- «День Ераста»,
- «Міцний наст».
Історія свята
Ераст за переказами навчався у святого Павла. Він народився в знатній сім'ї і був міським економом в Коринті. Від Павла він і почув про Ісуса, потім вони разом приїжджали в Єрусалим і Ераст служив в там в церкві. Також вважається, що він був в Палестині єпископом Панеадским і прожив багато років до старості. Родіон теж навчався у Павла, але також був його родичем. Родіон служив єпископом в Патрасі. Коли правив Нерон, Родіон разом з Павлом і Петром прийняв мученицьку смерть.
Традиції та обряди
У цей день у наших предків було прийнято приносити до церкви великий шматок солі і хліб, щоб освятити. Солоний хліб давали худобі, щоб не хворіла. Традиція настільки вкоренилася, що коли купували корову або іншу худобу, покупець мав право вимагати у господаря ще й шматок хліба, який освятили в цей день.
Родіона ще називали Льодоломом, тому що на річках, хоч і стояв лід, але не був міцним і легко ламався. З цього приводу говорили: «Прийде Родіон - візьме мужика в полон». Тобто водяну перешкоду не можна було подолати по льоду. Але вже скоро все ж міцний лід повинен був встановитися, тому що також говорили: «З Ераста чекай міцного насту».
Раніше Знай.ua повідомляв, курс долара сильно зіпсує українцям новорічні свята.
Нагадуємо, що легендарна провісниця зробила прогноз на тиждень.
Також Знай.ua повідомляв про те, що існує 5 типів імен, якими ні в якому разі не можна називати дитину.