Верховна Рада підтримала продовження мораторію на продаж земель сільгосппризначення до 1 січня 2020 року. За законопроект №9355-5 проголосував 231 народний депутат. Як заявив спікер Андрій Парубій, даний документ підтримав парламентський комітет з питань аграрної політики та земельних відносин.

За новими правилами він вносить зміни до перехідних положень Земельного кодексу, згідно з якими забороняється внесення права на земельну частку (пай) до статутних капіталів господарських товариств.

Також не допускається купівля-продаж земельних ділянок сільгосппризначення державної та комунальної власності, а також які перебувають у власності громадян і юридичних осіб для ведення товарного сільськогосподарського виробництва.

Популярні новини зараз
Долари можна продавати? Що буде з курсом в Україні після приходу Трампа Дають лише 3 дні: в Україні змінилися правила повісток поштою, що це змінює для чоловіків Коли скасують графіки відключення світла: хто та як формував черги Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
Показати ще

Законопроектом передбачено, що Кабінет міністрів до 1 березня 2019 року має розробити і внести на розгляд парламенту проект закону про обіг земель сільськогосподарського призначення.

Як відомо, мораторій на продаж землі введений в Україні в 2001 році. Передбачалося, що він буде діяти до прийняття нового Земельного кодексу, однак парламент постійно подовжував його дію.

Документ дозволяє власнику паю здавати його в оренду або передавати у спадок, але забороняє офіційно продавати земельну ділянку або передавати пай в заставу.

22 серпня 2018 року набуло чинності рішення Європейського суду, згідно з яким мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення визнаний таким, що порушує права людини.

Конституційний суд України відмовився оцінювати конституційність мораторію, незважаючи на рішення ЄСПЛ. За скасування мораторію на продаж землі виступають уже близько 1,5 тисячі організацій.

Дивіться: Мораторій на землю продовжили до 1 січня 2020 року

Нагадаємо, Туреччину можуть виключити з НАТО через Росію.Як повідомляв "Знай.ua", Україна таємно домовилася з російською компанією ТВЕЛ продовжити контракт на поставку ядерного палива для енергоблоків українських АЭС до 2025 року. Також "Знай.ua" писав, Великобританія та Польщі мають намір спільно протидіяти дезінформації з боку РФ.