Через високі тарифи українці все більше накопичують борги по комуналці. Депутати хочу змусити громадян "реструктуризувати" заборгованість.

Про це повідомляє "businessua.com".

Так, люди можуть звертатися безпосередньо до постачальників послуг, щоб скласти план погашення боргу.

гроші

При цьому під час ціє процедури будуть братися до уваги доходи українців, а сума погашення щомісяця не повинна перевищувати чверті доходу українця.

Популярні новини зараз
"Ведуться списки, передають до ТЦК...": міністр розповів, що зміниться для українок з 1 жовтня Чоловік відрізав колишній дружині ніс та вуха, але копи навіть оком не моргнули: "Поки не вб'є - справу відкривати не будемо" Українці скаржаться на двозонні лічильники: замість обіцяної економії – одні витрати Перша Леді Олена Зеленська була поранена після прильоту до США: під час виступу президента в ООН все було видно
Показати ще

Пенсіонерам, в свою чергу, доведеться віддати не більше двадцяти відсотків від суми доходів. Однак, як зазначили фахівці, реструктуризація поки не прижилася серед українських громадян. На сьогоднішній день укладено тільки шістдесят п'ять такого роду угод на суму чотириста сорок мільйонів доларів. Це лише десять відсотків від існуючої на даний момент суми заборгованість.

українці

Пеня за борги

У 2019 році на українців чекає маса нововведень. Одним з таких є пеня за прострочення оплати за комуналку.

Постачальники офіційно отримають право нараховувати пеню за кожен день прострочення виплат. Попередньо, ця сума буде невеликою - в розмірі 0,01% від суми боргу.

опалення

Фахівці також відзначили, що реструктуризація може бути розтягнута на шістдесят днів. Однак в деяких випадках зазначений період можна дещо збільшити.

Нагадаємо, з Нового року хвилюватися через здорожчання електроенергії українцям не варто, поки що тарифи залишаться нинішніми. А от оплачувати доведеться по-новому. Платіжки за світло розділять на дві.

Як повідомляв портал Знай.ua, підвищення тарифів на компослуги відправлять судентів "Львіської політехніки" на вимушені канікули. Адже сотні тисяч гривень на день університет просто не потягне.

Також Знай.ua писав про те, що у 2018 році іноземним громадянам, які приїхали на роботу до Польщі, було видано 235,6 тис. дозволів. Понад 80% серед них - це були працівники з України. Поляки пропонують у три-чотири рози більшу зарплатню, ніж можна отримати на Батьківщині на аналогічних посадах, таких, як продавці, касири чи у транспортній галузі.

Дивіться: Як зекономити на "золотій" комуналці. Реальні приклади українців