Нещодавно більшість мобільних операторів перейшли на новий "календар" – вони змінили стандартні тарифні плани на 28-денний облік.


Махінації мобільних операторів: календарна пастка?

Календар мобільних операторів
Календар мобільних операторів


За фактом таких раптових змін вже розпочали розслідування в Антимонопольному комітеті.

"Мобільні оператори мають право відповідно до норм законодавства міняти вартість тарифних планів, заздалегідь попередивши про це абонентів. Однак підвищення плати шляхом зміни розрахункового періоду багатьом, хто поскаржився, здається непрозорим, неправомірним і недостатньо зрозумілим", - прокоментувала державний уповноважений АМКУ Марія Процішен.

Популярні новини зараз
Окупанти завдали удару по ТРЦ у Кременчуці, багато жертв серед мирного населення Лукашенко готується зрадити путіна у війні з Україною, загибель буде миттєвою: "Можна посадити в Херсонській області" Джо Байден допоможе закрити небо над Україною, хоч і з запізненням: що відомо про нові системи ППО NASAMS Жінка вирішила довести, наскільки "хороше" життя в росії, запивши ложку солі "санкціонкою": "І г*вна не проблема тяпнути"
Показати ще

Календар мобільних операторів
Календар мобільних операторів


В комітет почали надходити масові скарги: на "Київстар", Vodafone і lifecell, стосувалися вони з'ясування правомірності таких нововведень і донесення їх змісту до абонентів. Тобто формально оператори знайшли спосіб заробити навіть не піднімаючи тарифи.

Календар мобільних операторів
Календар мобільних операторів


Раніше тарифи діяли 30 днів, тобто протягом одного місяця. У lifecell пізніше повідомили про те, що переводять prepaid-абонентів 5 тарифних планів на 28-денну тарифікацію, менше ніж через місяць зміна торкнеться ще 3 тарифів.

Календар мобільних операторів
Календар мобільних операторів


"Київстар" теж почав перехід на чотиритижневий облік в тарифних планах для prepaid-абонентів, у комунікаціях по тарифам компанія вказує, що абонентська плата нараховується за 4 тижні або за 28 днів. На сайті мобільного оператора в актуальній лінійці новий принцип тарифікації використовується в чотирьох тарифах.


Зміни в тарифікації пов'язані з ростом інфляції в Україні. Але оператор з оглядкою на дії конкурентів все-таки не наважився підвищувати розцінки безпосередньо.

Календар мобільних операторів
Календар мобільних операторів

"Залишивши 30-денний термін тарифікації при збільшених тарифах ми б програвали аналогічним по наповненню пропозицій конкурентів, які вже почали переходити на 28-денний розрахунковий період. Адже вирішальним фактором для прийняття рішення абонентом зазвичай є ціна пакета послуг", - виправдовуються оператори.


Дивіться: новий вид мобільного шахрайства в Україні


Нагадаємо, останнім часом помітно збільшилася кількість скарг на роботу одного з найбільших операторів мобільного зв'язку.
Як повідомляв Знай.ua, Lifecell масово заманює українців у фінансову пастку.
Також Знай.ua писав, "Київстар" масово нав'язує користувачам непотрібні платні послуги.