Вселенський патріарх Варфоломій призначив главою київської ставропігії архімандрита Михайла Аніщенко.

Про це передає ВВС-Україна.

Рішення про це прийняли на засіданні синоду, яке проходило протягом трьох днів з 9 по 11 січня. Засідання відбулося в Стамбулі, в його рамках також було підписано Томос про автокефалію Православної церкви України.

Київська ставропігія - це постійне представництво Контсантинопольського патріарха в Києві. Главою ставропігії став архімандрит Михайло Аніщенко, який до цього був предстоятелем храму в турецькому місті Анталія. 

Київську ставропігію Священний синод Вселенського патріархату відновив ще в жовтні минулого року. Незабаром після цього Верховна Рада України схвалила рішення про передачу в постійне користування Вселенського патріархату Андріївську церкву. Цей крок тоді назвали "символічним жестом єднання з Матір'ю-Церквою".

Популярні новини зараз

Пугачовій довелося стати на коліна перед Галкіним - "Не пускала..."

Студентка потрапила у Forbes, прийшовши на вечірку без одягу

Під Львовом викладач вишу засунув голову в зашморг, - все пояснили передсмертні записки

Волочкова в барі показала "шланг" вражаючого розміру, дітям краще відвернутися

Показати ще

Саме Андріївська церква є резиденцією Вселенського патріарха Варфоломія і представництва Константинопольської церкви. Новопризначений архімандрит Михайло стане її предстоятелем. Київська ставропігія буде прямо підкорятися Вселенському патріарху, а не церковної влади в Україні.

За словами  священика Віктора Мартиненко,  останні десять років архімандрит Михайло навчався в Греції і здійснював служіння настоятелем у храмі Аліпія Стовпника в Анталії – це Писидійська митрополія Константинопольського патріархату.

Нагадаємо, Епіфаній змінив вектор і зробив несподівану заяву про РПЦ.

Як повідомляв "Знай.ua", Томос про автокефалію УПЦ, який було урочисто вручено предстоятелю УПЦ Епіфанію та Президенту Петру Порошенку, на кілька днів відвезуть в Стамбул. Він назвав причину такого несподіваного повороту. Виявляється, наразі не вистачає підписів на документі - там є лише підпис Вселенського патріарха Варфоломія. Повинні ж стояти позначки і інших членів Синоду.

Також "Знай.ua" писав, що Епіфаній звернувся до українців.