Водійські посвідчення в Україні можуть почати видавати за спрощеною схемою.

Таку інформацію у Facebook поширив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Лев Парцхаладзе.

"Зараз, аби отримати водійське посвідчення потрібно пройти в середньому 140 годин навчання на платних курсах. Самостійна підготовка до екзаменів не береться до уваги", - йдеться у повідомленні посадовця.

У свою чергу Лев Парцхаладзе пропонує запровадити в Україні можливість самостійно обирати програму підготовки. Водії зможуть готувати або за допомогою курсів, або самостійно. Також він пропонує ввести інститут екзаменаторів і спростити процедуру отримання медичної довідки – зменшити кількість лікарів та впровадити можливість подачі довідки в онлайн-режимі.

За попередньою оцінкою посадовця, нововведення допоможуть отримувати водійське посвідчення за 2 години, замість тепершніх 5 робочих днів. Крім того, пропонується зменшити кількість навчальних годин зі 140 стандартних до 40.

Нагадаємо, із 21 грудня в Україні запрацювала нова система електронного кабінету водія.

За даними відомства, тепер кожен водій зможе дізнатися актуальні дані про своє авто та водійське посвідченні, перевірити і сплатити адміністративні правопорушення, переглянути історію будь-якої машини за VIN-кодом і записатися в електронну чергу в сервісні центри.

Як повідомляв раніше Знай.ua, водіям нагадали, коли у них можуть відібрати права.

Водіння автомобіля, що має несправності, з якими заборонена експлуатація ТЗ, або переобладнаного з порушенням стандартів, або який підлягає обов'язковому техогляду, але своєчасно його не пройшов, якщо порушення вчинено повторно будь-яке з цих порушень протягом року — від 3 до 6 міс 

Також Знай.ua писав, що в Україні маршрутка на єврономерах курсувала з пасажирами між містами.