У лютому кияни отримають одразу два рахунки за електроенергію. Плату знімають постачальники посуг та оператори системи розподілу.

Про це інформує "businessua.com".

Йдеться про рахунок від нового постачальника. Також платіжка надійде від оператора системи розподілу з боргом заспожиті послуги до нового року.


В Україні розпочався перший етап державної реформи ринку електроенергії. Тепер послуги з енергопостачання українцям надаватимуть одразу дві різні компанії.

Оператор здійснюватиме діяльність виключно з розподілу електроенергії та експлуатації електромереж. Компанія-постачальник постачатиме електроенергію споживачам, відповідатиме за нарахування платежів і розрахунки.

Популярні новини зараз
Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році Коли скасують графіки відключення світла: хто та як формував черги Українців попередили про три місяці без пенсії: у кого будуть проблеми з ПФУ
Показати ще

Плату за борги прийматиме саме оператор системи розподілу. Йдеться про заборгованість за компослуги у 2018 році, які потрібно погасити вже зараз.

"Якщо клієнт помилково сплатить заборгованість по іншим реквізитами, то борг залишиться непогашеним. Всім споживачам потрібно бути уважними в перехідний період", - говорить комерційний директор ДТЕК Київські електромережі Олександр Бемм.

Кияни отримали і "сюрприз" і шок в одній платіжці

За опалення деякі громадяни мають сплатити в рази більше - декому вдвічі, а декому втричі. А все тому, що стався збій у системі і суми за тепло злетіли в космос.

Чиновники лише розводять руками, запевняючи, що зроблять перераунок, однак декому все ж доведеться заплатити по повній.

Нагадаємо, українців жорсток каратимуть за борги. За кожен місяць прострочення оплати у платіжки додадуть також пеню. Вона буде невеликою, однак сума буде рости в залежності, як довго споживачі тягнуть з погашення заборгованості.

Як повідомляв раніше Знай.ua, українцям відповіла на найбільш поширені питання щодо субсидій та монетизації.

Також Знай.ua писав, що Кабмін показав, які соціальні стандарти зміняться в 2019 році та до яки цінових ударів потрібно готуватися українцям.

Дивіться: Жебрацькі соціальні стандарти в Україні. Наскільки вони відрізняються від міжнародних норм?