Автомобільна аптечка у відповідності з Правилами дорожнього руху обов'язкове. При її відсутності експлуатація автомобіля заборонена.

Крім того, автомобільна аптечка – це не будь-яка коробка з довільним набором ліків. Правила пакування та вмісту аптечки затверджені Державним стандартом ДСТУ 3961-2000. Аптечки формуються і поставляються на фармацевтичний ринок з урахуванням комплексу санітарних вимог. Тому таку аптечку треба купувати в аптеці, а не в неперевірених продавців на автомобільному ринку.

Правоохоронні органи мають право накласти штраф за відсутність аптечки в легковому автомобілі. Зазвичай при цьому поліцейські звинувачують водія у порушенні вимог п. 31.4.7 ПДР. У постанові відзначають – "керування ТЗ з відсутньою медичною аптечкою" і кваліфікують такі дії за ч. 1 ст. 121 Купап, що тягне за собою накладення штрафу в розмірі 340 грн.

Однак це неточно і управління автомобілем з відсутньою медичною аптечкою необхідно кваліфікувати за ст. 125 Купап, що тягне за собою попередження.

Популярні новини зараз

Леся Нікітюк нагодувала свого чоловіка і налякала майбутню свекруху: "Не помила посуд"

Полякова, Осадча, Цибульська чекають на появу цієї крихітки: хто батько

Молода українка померла під час пологів на руках у байдужих лікарів: маля ніколи не поцілує маму

Головне за ніч: Мірзоян показав нову жінку, Дан Балан влаштував Кароль скандал, на Укрпошті відмовилися від рідної мови і кицька Лободи

Показати ще

Однак для водіїв транспортних засобів, що використовується для надання послуг з перевезення пасажирів, передбачено штраф на підставі ч. 2 ст. 121 Купап в розмірі 680 грн. Якщо такий водій впродовж року скоїть будь-яке інше порушення по 1 ч.-3 ст. 121 Купап (різні несправності автомобіля, переобладнання з порушенням, відсутність техогляду тощо), то йому загрожує вже позбавлення права керування на строк від 3-х до 6-ти місяців.

Автомобільна аптечка є необхідною умовою комплектації машини, яка надасть можливість надати першу медичну допомогу в екстрених ситуаціях.

Нагадаємо, водії позбудуться авто з-за депутатів: перевірки, як в Європі. Міністерство охорони здоров'я України підготувало постанову, яка зобов'яже водіїв проходити медичне обстеження, а в разі виявлення хвороби, українцям заборонять сідати за кермо.

Як повідомляв Знай. ua, українці зможуть отримувати водійські права без курсів: привіт Зайцевої. Чиновники спрощують для водіїв схеми, як для своїх.

Знай. ua писав, що Педан висловився про "евробляхах" і сподобається далеко не всім. Відомий український ведучий жорстко висловився про "евробляхах".