Останнім часом банки все рідше вирішуються мати справу з зношеними і старими купюрами іноземної валюти. Банки легко відмовляються приймати купюри, які навіть незначно постраждали.

Українці останнім часом все частіше скаржаться, що купюри з незначними пошкодженнями, але які зберегли ознаки платіжності, банки просто не приймають. А це при тому, що по інструкції НБУ вони зобов'язані це робити.

Захмарну комісію виставляють на старі банкноти. А беруть їх лише на інкасо. У службах підтримки двох державних банків, які проводять роботу з зношеними грошима іноземних емітентів - Ощадбанку та Укрексімбанку, це підтвердили.

За таких обставин в українців фактично не залишається легальних способів збути з рук випрані і постраждалі в інших колотнечах долари і євро. Адже запропоновану банками процедуру складно назвати зручною.

Популярні новини зараз

Леся Нікітюк нагодувала свого чоловіка і налякала майбутню свекруху: "Не помила посуд"

45-річна Могилевська "проміняла" мільйонера на 71-річного Поплавського: "Ми худнемо"

Щасливий татусь показав, як потрібно зустрічати дружину з пологового: червона доріжка, оркестр і кортеж зі свинкою Пеппою

Молода українка померла під час пологів на руках у байдужих лікарів: маля ніколи не поцілує маму

Показати ще

"Ключова причина, яка змусила українських банкірів піти на жорсткість умов приймання таких банкнот – ризики. З-за складної політичної ситуації в нашій країні ймовірність взяти "терористичні" або "корупційні" гроші різко зросла. Та й в обігу іноземної валюти їх частка збільшилася. Простіше кажучи, банки просто перестраховуються – нехай рішення по кожній купюрі приймають в Штатах і ЄС. Так і безпечніше, і дешевше. Адже для належної експертизи потрібна дорога техніка та експерти", - пояснив фінансовий аналітик Василь Невмержицький.

Експерт називає найкращим рішенням – взяти таку валюту на відпочинок. Адже навіть у Туреччині та Єгипті збути потерті долари набагато простіше.

Нагадаємо, ПриватБанк зробив надважливе оголошення: тримайте смартфони напоготові. Такого від установи ніхто не очікував.

Як повідомляв Знай. ua, ПриватБанк попередив про оновлення системи: українці в паніці просять нічого не робити. Фінансова установа готує неоднозначне оновлення системи.

Знай. ua писав, що велика купюра незабаром зникне. З обороту збираються вилучити популярну банкноту євро.