Міністерство юстиції України передаватиме до Державної служби з питань праці скарги щодо невиплати аліментів. До злісних неплатників навідаються з перевіркою на роботу.

Про це зявили в Міністерстві юстиції України.

Таким чином, чиновники можуть вбити одразу двох зайців - знайти підприємства, на яких отримують зарплату в конвертах і змусити неплатників аліментів розрахуватися з боргами. Останніх вбо звільнятимуть, або змусять платити більше.

Зазначимо, спроба приховати реальний дохід може бути розцінена як злісне ухилення від сплати аліментів. Таке порушення може спричинити за собою покарання у вигляді громадських робіт на строк від 80 до 120 годин або виправними роботами на строк до одного року, або обмеженням волі до двох років.
Роботодавців, у яких в штаті є недбайливі батьки, не сплачують аліменти, будуть ретельно перевіряти. Таким чином, аліментники стають додатковим фактором ризику для підприємців.
Через таких працівників, які злісно ухиляються від виконнання законодавства, підприємтсва можуть отримати великі штрафи. Можливо, таких співробітників будуть звільняти, щоб уникнути проблем. Проте позиція роботодавців залежатиме від цінності працівника.

Як правило, роботодавцям не відомо, чи вправно платять їх підлеглі гроші на виховання дітей.
Сьогодні несплату виплат на утримання дитини можна перевіряти в Єдиному реєстрі боржників.

Як повідомляв портал Знай.ua, українцям компенсують витрати за послуги "муніципальної няні", однак батькам потрібно буде сплатити податок.

Також Знай.ua писав про те, що громадянам піднімуть прожитковий мінімум, від якого відштовхуватимуться при нарахування різних соцвиплат, у тому числі аліментів на дітей.

Дивіться: Як український шоумен Антін Мухарський відстоював свої батьківські права. Скандал з аліментами