Історія свята

Життя Афанасія Великого пройшло в 4-му столітті, його вважають одним з отців грецької церкви. Афанасій був членом Олександрійської школи патристики. Найбільше він відомий, тому що люто боровся проти аріанства. У 350 році сталося так, що Панас на сході Римської імперії залишився єдиним неаріанським єпископом. Єретики оббрехали його, тому його звинуватили у вбивстві і розпусному житті. Але за свої дії і промови виправданий.

Кирил був сином знатних людей і виховувався в християнстві. Він навчився наук і хотів дізнатися істину і Священне Писання. А коли став юнаком, то вирішив вступити у скит святого Макарія. Тут він жив 6 років і незабаром його висвятили в диякони і зарахували до кліру. Коли патріарх Олександрійської церкви помер, то саме Кирила призначили на його місце. Він боровся з висловлюваннями невірних і спростовував їхні думки, спрямовуючи послання імператору Феодосію, папі Целестину I і в монастирі. 

Традиції свята

Афанасія назвали Ломинісом на Русі, а все тому, що в цей день були дуже сильні морози, які аж ніс ломили: «Мороз за ніс ледачих хапає, а перед моторними шапку знімає», — говорили люди, зауважуючи, що в холодну погоду варто більше рухатися. Ніс зі щоками слід особливо укутувати сьогодні, щоб не захворіти.

Популярні новини зараз

Біблійні "вершники Апокаліпсису" несуться на Єгипет - страшні пророцтва збуваються?

Українська влада покинула молоду дівчину в зараженому Ухані: "Мені навіть їсти нічого"

АТБ, Billa, Сільпо - українців закликали бути обережними з рибою, хвороба відбирає життя за лічені години

Відстеження телефону за номером: чи можливо це та як зробити

Показати ще

В цей день багато віщувало погоду в майбутньому. Наприклад, якщо була завірюха, то весна не скоро буде. А якщо погода ясна, то навпаки. До речі, до холоднечі предки не ставилися дуже погано. Вважалося, що земля, яка промерзла взимку, буде більше врожаю давати влітку.

У білорусів це взагалі було свято для гусей, коли їх починали годувати зерном. А хуртовина асоціювалася з білим пухом і віщувала багато гусенят у році. Також Афанасьєв день був серединою зими, а значить корму повинно залишитися ще до її кінця. Якщо ж запасів було менше, то господарі більше економили.

Нагадуємо, ПриватБанк потрапив у жахливий скандал з вигаданими боргами. Таких шахраїв ще пошукати треба.

Як повідомляв портал "Знай.ua", синоптик зробив несподіваний прогноз на лютий. Сніговий апокаліпсис відміняється.

Нагадуємо Світлана Фус, популярний український дієтолог, експерт по здоровому харчуванню, розповіла всю правду про цукор і напої, в яких він міститься.

Афанасьєв день