В Національному банку повідомили, що українці почали більше користуватися готівкою. Так, за рік кількість грошей в обігу зросла на 10,7%.

Національний банк України відзначив, що зростання економіки України позначається на збільшенні обсягу готівки в обігу, що необхідно при збільшенні потреби в грошах як засобах розрахунку. Так, за 2018 рік кількість готівки виросло на 10,7%, тобто до 400,1 млрд гривень.

гроші

Спеціалісти підрахували, що в середньому один українець зберігає вдома 69 банкнот і 293 монети, а найпопулярнішою купюрою є 200 грн, що становить 22,8% від усіх банкнот в Україні. Найпопулярнішою монетою є 10 копійок, а це 29% від усіх випущених монет. "Разом з тим розвиток безготівкових розрахунків кілька стримувало попит на готівку", - додали в Нацбанку.

монети

Завдяки цьому рівень готівки в економіці (відношення готівкових коштів в обігу поза банками до ВВП) знизився з 11,1% ВВП в 2017 році до 10,3% ВВП в 2018 році. Найменше монет номіналом 2 грн (0,4%), і купюр в 20 гривень (4,4%).

нові монети номіналом 2 гривні

Нагадаємо, Національний банк терміново звернувся до українців та попередив, що в обігу зявились нові "небезпечні" підробки. Так, найбільша купюра в 500 євро зразка 2002 року має ті ж знаки безпеки, що й оригінал і її надзвичайно складно розпізнати.

Як повідомляв портал Знай.uaстатистика показала сумну реальність. Сьогодні віб безробіття не застрахований ніхто, навіть ті. хто отримав диплом нта грану спеціальність. За даними Державної служби статистики, 90% українців, які перебувають на обліку в службах зайнятості, мають вищу освіту.

Також Знай.ua писав про те, що  доки українці останні копійки витрачають на проїзд, у Європі громадський транспорт стане безкоштовним.

Дивіться: Як відрізнити справжні гроші від фальшивки