Нещодавно в Польщі з'явився комікс про домашнє насильство під назвою "Розквашене яблуко". Він одразу став скандальним. В Україні комікс переклали й також видали.

Про це пише "Українська правда".

Автор коміксу – Єжи Шилак. Ілюстрації малювала Йоанна Карпович. Комікс вийшов у Польщі восени 2017 року і наробив галасу не лише через саму тему роботи, а й через те, в який спосіб її було втілено. Ініціатором перекладу для української аудиторії став перекладач Остап Сливинський, а книжку видає видавництво "Видавництво".

Головними героями коміксу є насильник та жертва, вони віряни. Жінка молиться Богу та вірить, що її чоловік обов’язково зміниться. Молитви не допомагають захиститись від насильства в сім’ї, і все відбувається у замкненому колі.

Цей комікс вкрай актуальний для України, де проблема домашнього насилля й досі замовчується. Зокрема у 2017 році було зареєстровано 110 932 заяв та розпочато 3164 справ домашнього насилля. Складено 80842 адмінпротоколів. Також було зареєстровано 110 932 заяв та розпочато 3164 досудових досліджень домашнього насилля.

Популярні новини зараз

Донька загиблого у ДТП з 16-річним мажорам звернулася до українців: "Батько в морзі, а він відчуває свою безкарність"

Фіналістка "Міс Україна" Аліна Ляшук зібралася посунути Злату Огнєвіч: "Iдеальна холостячка"

"Холостячка" Злата Огнєвіч показала, з ким проводить вечори: красунчик любить лизати

Дружина Григорія Решетника одним відео показала, чому чоловік ніколи їй не зрадить

Показати ще

Ілля Стронґовський, співзасновник видавництва "Видавництво" стверджує, що ініціатива видати комікс не знайшла жодної підтримки, навіть серед міжнародних організацій.

"Виявилося, що комікс може бути занадто відвертим, навіть для організацій, чиєю основною метою є боротьба з домашнім насильством. Щойно вони бачили "Яблуко", ми отримували ввічливу відмову", – каже він.

Ось деякі епізоди коміксу:

Нагадаємо, що 11 січня вступають в силу поправки до Кримінального кодексу.Оновлений документ встановлює більш жосткі покарання за домашнє насилля та схиляння до сексу.

Як повідомляв раніше "Знай.ua", домашніх насильників змусять проходити курс у психотерапевта.

Також "Знай.ua" писав, що депутати ввели кримінальну відповідальність за булінг.