На цьому тижні курс долара пробив чергову психологічну позначку в 27 гривень. Так дешево американська валюта не коштувала з минулого літа. Зміцнення гривні пояснюють заходом грошей іноземних інвесторів держоблігації і припливом коштів від експортерів, пише "КП" в Україні".
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися
За минулий тиждень долар значно знизився до гривні на всіх сегментах валютного ринку на 2,0-2,8%. Так, з минулої п'ятниці офіційний курс долара США, встановлений НБУ, знизився з 27,74 грн до 26,96 грн (-2,8%). Попит/пропозиція долара на міжбанку, за даними компанії "Укрділінг", за цей же час знизилися з 27,485/27,515 до 26,905/26,940 (-2,1%). Середні курси купівлі/продажу готівкового долара в банках знизилися за тиждень з 27,41/27,67 до 26,86/27,13 (-2,0%).
"На початку тижня зміцненню гривні сприяв високий попит на держоблігації в національній валюті. До її кінця зростання гривні сповільнилося, але зберігся, що називається, "за інерцією". Зниження долара триває вже місяць і набула досить стійкий характер. На цьому тлі покупці валюти не поспішають укладати угоди, виходячи з того, що чим пізніше вони куплять, тим дешевше вона їм обійдеться. На наступному тижні ми очікуємо продовження зниження курсу долара. До її кінця долар на міжбанку може торгуватися поблизу 26,4 грн, а готівковий долар у банках до кінця тижня може котируватися близько 26,3/26,6 грн", - розповів старший аналітик Альпарі Вадим Иосуб.
При цьому закон про валютну лібералізацію, який вступив на цьому тижні в силу, не вплинув на баланс попиту і пропозиції на валютному ринку. Українські банки відзвітували про те, скільки валютообмінних операцій скоїли їхні клієнти в Інтернеті, і виявилося, що не так вже й багато.
В Приватбанку здобули 1 млн 432,34 тисяч доларів і продали 402,61 тис. , а в проекті Monobank клієнти купили трохи менше 1 млн доларів. У порівнянні з торгами на міжбанку – це дуже незначні суми. З початку року середній денний обсяг продажу валюти на міжбанківському валютному ринку України складає близько 275 млн. доларів.
Нагадаємо, Національний банк України опублікував офіційний курс іноземних валют на 8 лютого 2019 року.
Як повідомляв раніше Знай.uа, Національний банк України проводить чергову хвилю валютної лібералізації, змінюючи або зовсім знімаючи певні обмеження.
Знай.uа писав про те, що експерти прогнозують небачене зміцнення гривні.